«مخاطب خاص» از کربلا و آموزش کمک‌های اولیه عاطفی در رادیو

تهران- ایرنا- پخش برنامه تلویزیونی «مخاطب خاص» از کربلا و مستند «زخمه بر فولاد» با موضوع زندگی استاد قلم‌زنی روی فولاد، استقبال شبکه دو از هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس و آموزش کمک‌های اولیه عاطفی در رادیو از جمله خبرهای امروز صداوسیماست.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از برنامه تلویزیونی مخاطب خاص، این برنامه هر شب تا اربعین حسینی، از کربلای معلی و از قاب شبکه سه سیما روی آنتن می‌رود.

برنامه تلویزیونی مخاطب خاص با اجرای رسالت بوذری، هر شب تا اربعین حسینی، زنده و مستقیم از شبکه سه سیما و از کربلای معلی پخش خواهد شد.

موضوع اصلی برنامه مخاطب خاص، پیاده‌روی اربعین است که بر اساس آن، محورهای دیگر برنامه چیده شده و سؤالات مطرح شده مطابق با این موضوع خواهد بود. پخش آیتم‌های تولیدی و اختصاصی برنامه «مخاطب خاص» از کربلای معلی از جمله بخش‌های تصویری جذابی است که در این برنامه خواهید دید.
برنامه تلویزیونی مخاطب خاص به تهیه‌کنندگی هادی آشتیانی، در دو بخش حوالی ساعت ۲۱:۳۰ و ۱۲ بامداد از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

زخمه بر فولاد به شبکه مستند رسید

زخمه بر فولاد به تهیه‌کنندگی سیدعلیرضا حسینی  و کارگردانی بیژن شکرریز محصول شبکه مستند شنبه ۲۷ شهریور ساعت ۱۸ پخش می‌شود.

حسینی دراین باره گفت: زخمه بر فولاد پرتره‌ای از حسین اکبری استاد تمام عیار قلم زنی روی فولاد است، آزاده سرافرازی که این ثروت عظیم هنری اش را از روزهای اسارت به یادگار دارد.

وی افزود: اکبری کارآفرین خلاقی است که در دوران اسارت در اردوگاه بعثی ها در دهه شصت، ساخت آثار هنری از فولاد را در شرایط سخت تجربه کرده است. او پس از آزادی این حرفه را گسترش داده و با آموزش و ایجاد کار برای جوانان در شهرری و حومه به معیشت آنها رونق داده و حالاز آثار هنری او در کشورهای منطقه استقبال شده است.

وی با بیان اینکه طرح این مستند ۳۰ دقیقه ای را محبوبه کلانتری پژوهشگر پیشنهاد کرده است، گفت: تحقیق و پژوهش زخمه بر فولاد سال ۹۸ به سفارش شبکه مستند آغاز شد.  سال ۹۹ با گسترش بیماری کرونا کار تولید فیلم با مشکل روبرو شد ولی با تمهیداتی در شهرستان ری که محل زندگی و کارگاه استاد اکبری است فیلمبرداری را آغاز کردیم و مراحل تدوین و فنی فیلم نیز در سال ۱۴۰۰ تمام شد.

این تهیه کنده افزود: در این فیلم حسین اکبری خاطراتش از اردوگاههای ارتش بعثی ها و نحوه آموزش و تمرین و ساخت آثار هنری ابتدایی با سیم خاردار و امکانات اولیه را بازگو می‌کند؛ هنرمندی که پس از بازگشت آزادگان جنگ تحمیلی به کشور با پشتکار و انرژی و خلاقیت به گسترش این هنر سنتی  وساخت صنایع دستی فولادی را ادامه داده و طی سی سال گذشته به آموزش جوانان و کارآفرینی در منطقه شهر ری  و حومه پرداخته است.

 مستند زخمه بر فولاد و مستند زلال آبی آسمان که شنبه گذشته از شبکه مستند پخش شد دو فیلم از مجموعه مستند کار از نو به تهیه‌کنندگی سید علیرضا حسینی و کارگردانی بیژن شکرریز است.

برنامه‌هایی برای کودکان به مناسبت هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس

گروه کودک و نوجوان شبکه دو در مناسبت‌های پیش‌رو برنامه‌های خود را به صورت ویژه‌ای روانه آنتن می‌کند.

 برنامه کودک دست کی‌ بالا به مناسبت ۲۷ شهریور روز شعر و ادب فارسی و بزرگداشت شهریار، همچنین به مناسب بازگشایی مدارس و ۱ مهر به صورت ویژه‌ روانه آنتن خواهد شد.

این برنامه که تماشای ماجراهای دو عروسک به نام زاغک و توتک در کنار عمو بهروز با حضور محمدرضا بهروز، شنیدن قصه توسط گیتی خانم با حضور گیتی خامنه، تحرک داشتن، بازی و آموزش بخش هایی از آن را تشکیل می‌دهد به تهیه‌کنندگی سیدمحسن مناجاتی روزهای زوج ساعت ۱۰:۰۰ روانه آنتن می‌شود.

برنامه با ما بیا به تهیه‌کنندگی سید مجتبی ظریفیان و کارگردانی آزیتا رضایی نیز به مناسبت هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس داستان‌هایی مرتبط را برای رده سنی خردسال آماده کرده است. این برنامه پنجشنبه و جمعه حوالی ساعت ۱۵:۰۰ پخش می‌شود.

همچنین برنامه کافه بازی به تهیه‌کنندگی ماجد بازرگان که نگاهی تخصصی به بازی‌های روز دنیا، صنعت گیم و بازی‌سازهای ایرانی دارد به مناسبت هفته دفاع مقدس در کنار بخش‌های متعدد برنامه از یک بازی‌ساز موفق ایرانی در این برنامه میزبانی خواهد کرد.

شب فیروزه‌ای در نخلستان های مقیطیه

برنامه شب فیروزه‌ای امشب شنبه ۲۷ شهریور ساعت ۲۲ از روستای مقیطیه یکی از جاذبه های گردشگری شهرستان آبادان روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

برنامه شب فیروزه ای با همکاری سیمای مرکز آبادان امشب میزبان یزدان فتوحی بازیگر سینما و تلویزیون و بهروز بهراد خواننده بومی خوزستان خواهد بود.
بنا بر این گزارش،پخش تصاویر و میان برنامه جذاب در کنار انعکاس ظرفیت های مذهبی، گردشگری، فرهنگی و اقتصادی استان خوزستان  از بخش های تماشایی این برنامه است.
شب فیروزه ای هر شب از ساعت ۲۲ به مدت ۴۵ دقیقه همزمان از شبکه های تهران و سیمای مرکز آبادان با اجرای سید مرتضی حسینی و مهرداد معماری تماشایی می شود.  
این برنامه به تهیه کنندگی مهدی نیک روش هر هفته از شنبه تا سه شنبه ساعت ۲۲ تقدیم نگاه مردم ایران می شود.

آموزش کمک‌های اولیه عاطفی در رادیو

برنامه رادیویی عشق کتاب به تهیه‌کنندگی سارا شریفی یکشنبه ۲۸ شهریور به کتاب کمک های اولیه عاطفی می پردازد.

سارا شریفی در این باره توضیح داد: با توجه به اینکه همه انسان ها در طول زندگی درگیر زخم های عاطفی می شوند، به همین دلیل روز یکشنبه ۲۸ شهریور به کتاب کمک های اولیه عاطفی می پردازیم.

در این کتاب مخاطبان می توانند با تکنیک های کاربردی برای درمان احساس شکست، طرد شدن، احساس گناه و ... آشنا می‌شوند. این کتاب را گای وینچ نوشته و افشین شهنواز آن را ترجمه کرده است. همچنین در برنامه فردا اشکان شریعت نویسنده حضور دارد و درباره این کتاب صحبت می کند.

برنامه عشق کتاب ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه پخش می شود.

در معرفی کتاب آمده است: همه ما دچار زخم‌های عاطفی می‌شویم. شکست، احساس تقصیر، طردشدگی و از دست دادن افراد به همان اندازه خراشیدگی‌های روی آرنج، بخشی از زندگی هستند. اما درحالی‌که معمولاً بریدگی را پانسمان می‌کنیم یا بر روی مچ پای پیچ‌خورده یخ می‌گذاریم، بست کمک‌های اولیه ما برای زخم‌های عاطفی نه‌تنها با کمبود تجهیزات مواجه است بلکه این بسته وجود ندارد!

خوشبختانه چیزی به‌عنوان کمک‌های اولیه روانی برای احساسات آسیب‌دیده وجود دارد. دکتر گای وینچ، پزشک روان‌شناس، با بهره‌گیری از آخرین پژوهش‌های علمی و استفاده از نمونه‌های واقعی، درمان‌هایی گام‌به‌گام پیشنهاد می‌دهد که سریع، ساده و مؤثر هستند. کمک‌های اولیه عاطفی کتابی منحصربه‌فرد و توصیفی، با چاشنی طنز، برای افرادی است که می‌خواهند انعطاف‌پذیری بیشتر و اعتمادبه‌نفس داشته باشند و گرفتاری‌های شخصی و آسیب‌هایی که مانع از پیشرفت‌شان می‌شود را پشت سر بگذارند.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha