۲۷ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۳۳
کد خبرنگار: 915
کد خبر: 84475232
۰ نفر

برچسب‌ها

سد نرماب آب شرب ساکنان آزادشهر را تامین می‌کند
سد درحال ساخت نرماب چهل چای مینودشت

گنبدکاووس - ایرنا - مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت که بخشی از نیاز آب آشامیدنی مردم شهرستان آزادشهر پس از افتتاح سد نرماب چهل‌چای مینودشت با انجام برخی تغییرات در تخصیص آب این سازه تامین خواهد شد.

حمیدرضا جانباز روز شنبه در مراسم افتتاح عملیات حفر، تجهیز و بهره‌بردای چاه شماره ۶ طرح آبرسانی آزادشهر اظهار داشت: وزارت نیرو همچنین در برنامه میان مدت خود با حفر و تجهیز چاه‌، بخشی دیگری از نیاز آب شرب مردم این شهرستان را تامین خواهد کرد.

وی بااشاره به افتتاح چاه آب شماره ۶ آزادشهر افزود: این چاه با دبی آب ۲۵ لیتر در ثانیه، آب مورد نیاز جمعیتی در حدود ۲۸ هزار نفر را تامین می‌کند ضمن اینکه احداث مخزن ۲ هزار متر مکعبی این شهر و خطوط انتقال آن هم انجام خواهد شد تا همه مشترکان شهری تا تابستان سال آینده از آب یکنواخت برخوردار شده و مشکلی نداشته باشند.

جانباز ادامه داد: امسال بودجه تامین آب شرب مناطق روستایی گلستان با هشت برابر افزایش از هزار میلیارد ریال به حدود هشت هزار میلیارد ریال افزایش یافته که با تخصیص آن و تکمیل طرح های در دست اقدام، بخشی از مشکلات آب شرب روستاهای استان بر طرف می‌شود.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از تخصیص اعتبارات مورد نیاز طرح آبرسانی رامیان و تسریع در ساخت سد این شهرستان خبر داد و گفت: همه مصوبات سفرهای استانی پیشین از جمله تکمیل تصفیه‌خانه فاضلاب و برخی طرح‌های آبرسانی این شهر اجرا خواهد شد.

وی همچنین از تلاش وزارت نیرو برای تامین نقدیندگی مورد نیاز پیمانکاران پروژه‌های آبرسانی این وزارت‌خانه با همکاری مجلس شورای اسلامی و بانک‌ها خبر داد و افزود: درصورت تحقق این امر و تبدیل اوراق خزانه به پول نقد، پروژه‌های آبرسانی و فاضلاب شهرهای کشور زودتر به پایان می‌رسد.

سد نرماب آب شرب ساکنان آزادشهر را تامین می‌کند

فرماندار آزادشهر و نماینده مردم آزادشهر و رامیان درمجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با اشاره به مشکلات حوزه آب شرب و فاضلاب، خواستار توجه جدی دولت و وزارت نیرو برای رفع آن شدند.

اجرای کامل مصوبات سفر ۲۸ فروردین امسال جانباز به آزادشهر، تسریع در اجرای طرح آبرسانی به آزادشهر و رامیان، اختصاص حق آبه از سد نرماب چهل چای مینودشت برای مصارف شرب آزادشهر، تخصیص اعتبارات ویژه برای اصلاح شبکه توزیع آب شرب شهری و احداث مخازن ذخیره آب مناطق روستایی آزادشهر، تسریع در ساخت سد رامیان و رفع مشکل کمبود آب آشامیدنی برخی نقاط شهری و روستایی و کمک به تکمیل آب بندان‌ها و اصلاح شبکه توزیع آب شرب در روستاها از جمله مسائل مطرح شده توسط این ۲ مقام مسوول بود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان نیز گفت که برای حفر و تجهیز چاه شماره ۶ آزادشهر به عمق ۲۰۰ متر ۳۰ میلیارد ریال هزینه شد.

سیدمحمد حسینی اظهار داشت: علاوه بر آن، در راستای طرح آبرسانی به شهرهای رامیان و آزادشهر ضمن افزایش قابل توجه اعتبارات این طرح، چندین حلقه چاه نیز حفر گردید.

شهرستان آزادشهر حدود ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

معاون وزیر نیرو برای بررسی مسائل و مشکلات حوزه آب شرب شهرها و روستاهای گلستان سفر ۲ روزه‌ای را از امروز به این استان آغاز کرد.

بازدید از سد نرماب چهل چای مینودشت، تصفیه خانه آب و مخزن در دست اجرا و نیز تصفیه خانه فاضلاب گنبدکاووس و بررسی مسائل آبرسانی این شهرستان، بازدید از شبکه قره‌سو و زرین گل و بررسی مسائل آبرسانی علی‌آبادکتول، افتتاح ایستگاه پمپاژ و مخزن آبرسانی به گرگان، بازدید از منطقه سد وشمگیر و بررسی مسائل آبرسانی شهرستان آق‌قلا از برنامه های سفر جانباز به گلستان است.

وی همچنین فردا یکشنبه از مجتمع آبرسانی شهدای بندرترکمن و ایستگاه پمپاژ سیمین شهر بازدید کرده و در نشست جمع‌بندی سفر با حضور مجمع نمایندگان و استاندار گلستان شرکت خواهد کرد.

استان گلستان ۱.۹ میلیون نفر جمعیت دارد که در ۱۴ شهرستان سکونت دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha