بیش از ۸۰ درصد جمعیت هدف در جاجرم خراسان شمالی واکسینه شدند

بجنورد- ایرنا- رییس شبکه بهداشت و درمان جاجرم خراسان شمالی گفت: از ابتدای آغاز طرح ملی واکسیناسیون، ۸۰.۲ درصد جمعیت هدف در این شهرستان علیه کرونا واکسینه شده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، سوسن ملائکه روز شنبه اظهار داشت: کل جمعیت هدف شهرستان جاجرم برای دریافت واکسن کرونا ۲۷ هزار و ۹۲۹ نفر هستند که تاکنون ۲۳ هزار و ۵۸۶ نفر از آنها در برابر کرونا واکسینه شدند.

وی افزود: همچنین از این میزان ۸۴.۹ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال شهری و ۷۳.۱ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال روستایی در این شهرستان خراسان شمالی واکسینه شده اند.

ملائکه یادآور شد: تاکنون ۱۶ هزار و ۱۳ نفر دُز اول و ۷ هزار و ۵۷۲ نفر نیز دُز دوم واکسن را دریافت کرده اند.

موج پنجم با سویه جدید ویروس کرونا تحت عنوان دلتا در خراسان شمالی از نیمه دوم مردادماه در خراسان شمالی اوج گرفت و با شتابی بی سابقه روزهای سیاه و مرگبار کرونایی در استان بجا گذاشت و به گفته مسوولان در حال حاضر این خطه از قله موج پنجم عبور کرده است.

براساس آمار رسمی تا پایان موج چهارم ویروس کرونا یکهزار و ۵۰۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در خراسان شمالی جان خود را از دست دادند که این میزان در موج پنجم افزایش زیادی داشته است.

براساس آخرین فهرست رنگ‌بندی کرونایی شهرها که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شد، شهرستان‌های بجنورد، شیروان، اسفراین، مانه و سملقان، فاروج، گرمه، جاجرم در وضعیت نارنجی (پرخطر) و رازوجرگلان نیز در وضعیت زرد قرار گرفت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha