بررسی آخرین تحولات افغانستان با حضور رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ

تهران - ایرنا - جلسه مشترک میان رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ و روسای جمعیت‌های ملی با موضوع افغانستان برگزار و به‌زودی استمداد اضطراری برای کمک به مردم این کشور از سوی کمیته منتشر خواهد شد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از جمعیت هلال احمر؛ جلسه مشترک روسای جمعیت های ملی هلال‌احمر با پیتر مائورر، رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ با موضوعیت افغانستان، برگزار شد.

رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ در این جلسه عنوان کرد: بزرگ ترین چالش امروز افغانستان، از بین رفتن زیرساخت ها به واسطه جنگ های ۴۰ سال اخیر است. فقر در افغانستان گسترش یافته و امروز مردم این کشور نیازمند کمک های بین المللی گسترده هستند. در همین راستا به‌زودی استمداد اضطراری برای کمک به افغانستان از سوی کمیته بین المللی صلیب سرخ منتشر خواهد شد.

مائورر در بازدید اضطراری از کشور افغانستان و شهرهای کابل، لشگرگاه و قندهار، با ملابرادر از سران طالبان نیز دیدار کرده بود تا آخرین وضعیت افغانستان را بررسی کند که در جلسه مشترک با روسای جمعیت های ملی، علاوه بر بررسی آخرین تحولات و راه های امدادرسانی به کشور افغانستان، گزارشی از این سفر نیز ارائه شد.

کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر ایران نیز در این جلسه، گزارشی از عملکرد و برنامه هلال احمر ایران برای کمک به پناهندگان و آوارگان افغانستانی ارائه کرد.

لازم به ذکر است، رئیس جمعیت هلال احمر ایران با حضور میدانی در مرزهای کشور، مشکلات این عرصه را از نزدیک ارزیابی کرده بود.

هلال احمر ایران در استان های خراسان رضوی، جنوبی و سیستان و بلوچستان به ارائه خدمات به پناهجویان اقدام کرده و در حوزه سلامت، بهداشت، تغذیه، اسکان اضطراری، حمایت های روانی و بازپیوند خانواده ها نیز اقدامات زیادی برای کمک به مردم افغانستان در دستور کار قرار داده است. خدمات اولیه به پناهجویان به صورت کامل ارائه شده و آنها مطابق برنامه ریزی انجام شده به کشور مبدا مراجعت داشتند. هلال احمر ایران به آن دسته از پناهجویان که به صورت غیرقانونی نیز وارد ایران شده بودند خدماتی ارائه داده و نیازهای درمانی آن ها را برطرف کرد.

۱۳۵۲

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha