«صابر کاظمی» ستاره مسابقه والیبال ایران و چین

تهران- ایرنا- پشت‌خط‌زن تیم ملی والیبال ایران با عملکرد درخشان خود در بازی مقابل چین، نقش کلیدی در پیروزی ایران ایفا کرد.

به گزارش ایرنا، تیم ملی والیبال ایران امروز با نتیجه سه بر یک مقابل چین به پیروزی رسید و علاوه بر صعود به فینال مسابقات قهرمانی آسیا، سهمیه حضور در مسابقات قهرمانی جهان را هم به دست آورد.

صابر کاظمی که در تمام مسابقات قبلی ایران عنوان امتیازآورترین بازیکن میدان را به دست آورده بود، پیش از آغاز بازی امروز دچار مصدومیت شد. هنگام گرم‌کردن بازیکنان، سر مهدی جدول با بینی کاظمی برخورد کرد و به همین دلیل این بازیکن در ترکیب اصلی تیم ملی قرار نگرفت. کاظمی در ست‌های اول و دوم به عنوان بازیکن ذخیره وارد زمین شد ولی وقتی کار تیم ملی گره خورد، در ست‌های سوم و چهارم در ترکیب اصلی قرار گرفت.

با اینکه کاظمی در بخش زیادی از زمان مسابقه حضور نداشت، با عملکرد درخشان خود روند مسابقه را عوض کرد و در نهایت هم با کسب ۱۸ امتیاز، امتیازآورترین بازیکن زمین شد.

این بازیکن ۲۳ ساله تیم ملی ایران در ست چهارم از ناحیه مچ هم دچار مصدومیت شد و در طول مسابقه هم چند بار بینی او خون‌ریزی کرد اما نتوانست مانع درخشش او شود.

 تیم ملی والیبال ایران در این مسابقه ۴ امتیاز از سرویس، ۵۰ امتیاز از حمله، ۱۲ امتیاز از دفاع، ۲۷ امتیاز از خطای بازیکنان حریف و در مجموع ۹۳ امتیاز به دست آورد. در سوی مقابل، چین ۳ امتیاز از سرویس، ۴۳ امتیاز از حمله، ۸ امتیاز دفاع، ۳۳ امتیاز از خطای حریف و در مجموع ۸۷ امتیاز کسب کرد.

مسابقات والیبال قهرمانی آسیا با حضور ۱۶ تیم از ۲۱ تا ۲۸ شهریورماه به میزبانی ژاپن درحال برگزاری است. دو تیم برتر این مسابقات سهمیه حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۲۲ را کسب می‌کنند.

در ۲۰ دوره گذشته مسابقات قهرمانی آسیا، ایران سه طلا، ۲ نقره و یک برنز به دست آورده بود و پس از ژاپن، کره جنوبی و چین چهارمین تیم پرافتخار قاره کهن محسوب می‌شود.

برنامه و نتایج مسابقات تیم ملی والیبال ایران در قهرمانی آسیا

مرحله اول

ایران ۳ - هنگ‌کنگ صفر (۲۵-۱۲ / ۲۵-۱۸ / ۲۵-۱۹)

ایران ۳ - تایلند صفر (۲۵-۱۷ / ۲۵-۱۲ / ۲۵-۱۸)

ایران ۳ - پاکستان صفر (۲۵-۲۰ / ۲۵-۱۹ / ۲۵-۱۵)

مرحله دوم

ایران ۳ - کره جنوبی صفر (۲۵-۱۹ / ۲۵-۱۸ / ۲۵-۲۰)

ایران ۳ - چین تایپه صفر (۲۵-۱۰ / ۲۵-۲۳ / ۲۵-۱۱)

نیمه‌نهایی

ایران ۳ - چین یک (۲۵-۲۲ / ۱۷-۲۵ / ۲۵-۲۲ / ۲۵- ۱۷)

فینال

یکشنبه ۲۸ شهریور، ساعت ۱۳:۳۰، ایران - برنده ژاپن و چین تایپه

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha