مراسم نخستین سالگرد درگذشت مرحوم علی شمقدری در مشهد برگزار شد

مشهد- ایرنا- مراسم نخستین سالگرد درگذشت مرحوم حاج علی شمقدری از یاران دیرین رهبر معظم انقلاب در مدرسه میرزا جعفر حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی روز شنبه در این مراسم گفت: مرحوم شمقدری با همه فضایل نماد جریانی بود که مسیر حرکت و تداوم انقلاب اسلامی را روشن می‌کند.

آیت الله سید احمد علم الهدی افزود: بهترین راه شناخت بستر انقلاب توجه به پایمردی مردان بزرگی همچون مرحوم شمقدری است. آنچه مایه تاسف می‌باشد این است که این افراد با این همه فداکاری یک به یک از دنیا می‌روند و خاطرات آنها دفن می‌شود.

وی با بیان اینکه تاکنون نتوانسته‌ایم ولایی بودن و عملگرایی مرحوم شمقدری را به نسل امروز منتقل کنیم ادامه داد: باید شرح زندگی این مرحوم را در یک کتاب به رشته تحریر درآورد تا به عنوان یک تابلو آموزنده برای نسل سوم و چهارم باشد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: نسل نو در پرتگاه خطر قرار گرفته و اگر رسیدگی نکنیم جریان‌های شیطانی و غربزده آنها را از ما جدا می‌کنند. در کتابهای درسی آموزش و پرورش آثاری نیست که طاغوت شناسی و بسترشناسی انقلاب و موقعیتهای خاصی را که انقلاب ظهور و بروز داشت برای نسل امروز به تصویر بکشد.

وی افزود: نمی‌گوییم شناخت ایران دو هزار سال قبل و زمان هخامنشی و کیانی بی‌فایده است اما ضروری تر و مهمتر از آن معلومات و اطلاعات برای یک فرزند جامعه انقلاب سلامی، انقلاب شناسی و استکبارشناسی است که این مسائل در لابلای صفحات کتب درسی آموزش و پرورش وجود ندارد.

آیت الله علم الهدی ادامه داد: اگر این وضعیت ادامه پیدا کند دچار گسست نسل خواهیم شد و انقلاب تداوم نخواهد یافت. تشکلهای فرهنگی باید با پرهیز از موازی کاری با یک حرکت انقلابی بزرگ مانع از گسست نسل شوند.

حاج علی شمقدری دبیر جامعه اصناف مشهد و تولیت حسینیه آیت الله سید جواد خامنه‌ای در مشهد ۲۷ شهریور پارسال در سن ۸۵ سالگی بر اثر ابتلا به کرونا دار فانی را وداع کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha