درگیری خشونت آمیز میان پلیس و معترضان استرالیایی

تهران- ایرنا - با ادامه دستور مقامات دولتی استرالیا برای اجرای محدودیت های کرونایی برای مبارزه و مهار این بیماری، معترضان به اجرای این محدودیت ها به خیابان ها آمدند که به درگیری خشونت آمیز با پلیس منجر شد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه خبری « ویون نیوز » استرالیا، در حالی که دولت استرالیا به مبارزه با ویروس کرونا و مهار افزایش موارد ابتلا به این ویروس مشغول است، مردم به خیابان ها آمدند تا صدای اعتراض شان را به ادامه و تمدید  اعمال محدودیت ها و قرنطینه بلند کنند. 

صدها معترض در  اطراف شهر « ریچموند » جمع شدند تا از تمامی ایستگاه های پلیس عبور کنند و شعارهایی علیه تمدید مدت قرنطینه و محدودیت های کرونا در سراسر کشور سر دادند. 

با این حال، تظاهراتی که به نظر می رسید با آرامش و صلح انجام شود به درگیری خشونت آمیز میان پلیس و مردم معترض منتهی شد. 

گزارش ها حاکی است، امروز گروه بزرگی از مردم بیرون ساختمان شهرداری « بریج آر دی » جمع شدند و بر علیه دولت و سیاست های کشور در قبال مقابله با ویروس کرونا شعارهایی سردادند. پلیس محلی شروع به آرام کردن جمعیت کرد  اما همین امر به خشونت میان پلیس و مردم انجامید و پلیس از اسپری فلفل برای متفرق کردن جمعیت استفاده کرد. 

براساس گزارش های اولیه رسانه های محلی، دستکم ۲ نفر توسط پلیس به دلیل تخطی از قوانین کرونا، مانند نداشتن ماسک و فاصله زیاد از خانه، دستگیر شدند. 

علاوه بر ملبورن، چندین اعتراض کوچک دیگر در قسمت های مختلف استرالیا انجام شده است. 

همزمان، « مارتین فلوی » وزیر بهداشت ویکتوریا به مردم هشدار داد کارشناسان مردم را به ادامه رعایت دستورالعمل ها درباره ویروس کرونا ترغیب می‌کنند و در غیر این صورت موارد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور افزایش می یابد. 

از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تا کنون ۸۲ هزار و ۲۰۲ مورد ابتلا به این ویروس در استرالیا ثبت شده که از این  میان هزار و ۱۳۸ نفر نیز جان خود را از دست دادند. سیاست اصلی دولت استرالیا در مبارزه با ویروس کرونا اعمال محدودیت های بسیار سختگیرانه و تمدید قرنطینه های طولانی مدت در این کشور بوده که با اعتراض بسیاری از مردم رو به رو شده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha