وزیر دفاع: قادر به ارتقای رزمی به‌شکل جهشی هستیم

تهران- ایرنا- وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: با همدلی و انسجام نیروهای مسلح قادر خواهیم بود در مسیر ارتقای رزمی به‌شکل جهشی حرکت کنیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، سرتیپ محمدرضا آشتیانی روز شنبه در حاشیه مراسم افتتاح  سومین نمایشگاه بین المللی صلح و دفاع ارتش جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه جنگ،  گفت: بشر در طول تاریخ خود همیشه با دو نگاه به قدرت مواجه بوده است. یک قدرتی که متکی به خداوند و انبیا الهی است که قدرتی واقعی است و قدرت دیگری که در طول تاریخ بشر با آن مواجه بوده، قدرت متکی به شیطان، قدرت پوشالی، متکی به ابزار و ادوات دنیایی است.

وزیر دفاع با بیان اینکه قدرت‌های پوشالی در طول تاریخ محکوم به شکست بوده‌اند، افزود: الان می‌بینید آمریکا که داعیه قدرت جهانی دارد چه روندی را در منطقه دنبال می‌کند و می‌بینید با چه ضعف و خفتی مجبور شد که افغانستان را ترک کند.

سرتیپ آشتیانی ادامه داد: مردم افغانستان از سوی آمریکا غیر از بدبختی، فلاکت، نکبت و خونریزی چیزی ندیدند اما با همه این احوال هر اتفاقی که الان در منطقه می‌افتد و معادلاتی که در سطح منطقه رخ می‌دهد سرانجام به شکست آنها منجر شده است. این موضوع نشان می‌دهد قدرت پوشالی شکست خورده و  قدرتی که متکی به خداست همواره در تمامی معادلات با اقتدار و پیروزی همراه است.

وی خاطرنشان کرد: در وزارت دفاع در پی قدرت آفرینی هستیم. نظام مقدس جمهوری اسلامی در حوزه‌های آمادگی نیروهای مسلح و در سناریوسازی‌هایی آینده و همین طور در افزایش قدرت منطقه‌ای نقش آفرینی می‌کند که بخشی به صنعت دفاعی و بخشی به نیروی انسانی کارآمد و آماده بر می‌گردد.

وزیر دفاع اضافه کرد: با همدلی و انسجامی نیروهای مسلح قادر خواهیم بود در مسیر ارتقای رزمی به‌شکل جهشی حرکت کنیم.

سرتیپ آشتیانی در پاسخ به سوالی درباره دیدارهایش با فرماندهان نیروهای مسلح، گفت: آنها در این دیدارها برای همدلی و حرکت در مسیر ارتقای توان رزم و کمک به وزارت دفاع اعلام آمادگی کردند و قول دادیم که از آنها حمایت و پشتیبانی کنیم.  

وی، مهمترین رسالت وزارت دفاع را پشتیبانی از نیروهای مسلح عنوان کرد و افزود: وزارت دفاع با کمک به دفاع و دیپلماسی دفاعی، در حوزه پشتیبانی‌های تجهیزاتی و تسلیحاتی و توسعه توانمندی دفاعی کشور گام بر می‌دارد.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha