رونمایی از سه کتاب شهریار پژوهی در همایش روز شعر و ادب فارسی

تهران-ایرنا- رییس بنیاد فرهنگی مقبره الشعرا استاد شهریار از رونمایی سه عنوان کتاب در همایش گرامیداشت این شاعر خبر داد.

جواد وند نوروز روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با اشاره به سالروز وفات استاد شهریار و گرامیداشت این روز به عنوان شعر و ادب فارسی، اظهار داشت: بنیاد فرهنگی مقبره الشهدا استاد شهریار بعد از ظهر امروز شنبه ۲۷ شهریورماه در سالروز وفات این استاد و نکوداشت شعر و ادب فارسی، ششمین همایش علمی و فرهنگی با حضور استادان و اعضای هیأت علمی دانشگاه های کشور برگزار می کند.

وی با بیان اینکه فراخوان این همایش با انتشار فراخوان مقالات شروع شده بود، از رونمایی سه کتاب در این رویداد خبر داد و گفت: رونمایی از سه کتاب با عنوان بررسی و سطح ساختار و اشعار استاد شهریار، بررسی غریبانه های شعر شهریار و تاثیر آیات و احادیث بر اشعار استاد شهریار از برنامه های جنبی این همایش سالانه است.

رییس بنیاد فرهنگی مقبره الشهدای استاد شهریار با اشاره به اینکه این بنیاد در حوزه شهریار پژوهی موفق به چاپ و نشر بیش از ۸۰ عنوان کتاب تخصصی شد، خاطرنشان کرد: فصلنامه مطالعاتی شهریار پژوهی از جمله نشریات علمی و فرهنگی است که بنیاد استاد شهریار نسبت به چاپ و نشر آن اقدام کرد و شماره ۳۲ این فصلنامه به تازگی چاپ شد. برگزاری نشست های ادبی در حوزه زبان و ادبیات فارسی، زبان و ادبیات ترکی و برگزاری جلسات نقد و بررسی کتاب های تخصصی در حوزه شهریار پژوهی از دیگر برنامه های بنیاد فرهنگی مقبره الشهدای استاد شهریار است.

وند نوروز همچنین از راه اندازی موزه مرحوم استاد شهریار خبر داد و افزود: این موزه با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران و شورای اسلامی شهر تهران در پارک بهجت آباد افتتاح و دایر می شود.

به گزارش ایرنا، روز بیست و هفتم شهریور ماه، سالروز درگذشت سید محمدحسین بهجت تبریزی متخلص به شهریار با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، روز ملی شعر و ادب پارسی نامیده شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha