۱۴ نیروگاه خورشیدی موقوفه در استان مرکزی راه‌اندازی شد

اراک - ایرنا - مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: ۱۴ نیروگاه خورشیدی با ظرفیت ۳۰۰ کیلووات ساعت امسال در ۱۳ بقعه متبرکه و یک مکان موقوفه این استان راه‌اندازی شد.

حجت‌الاسلام«عبدالله واحدی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: این نیروگاه‌های خورشیدی با اعتباری بالغ بر ۴۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل موقوفات مرتبط در شماری از بقاع متبرکه شاخص استان مرکزی راه‌اندازی شده است. 

وی ادامه داد: آستان مقدس امامزادگان محمد و طیب (ع)روستای شهسواران،۷۲تن ساروق (ع)شهرساروق،طاهر و مطهر (ع)روستای کلاغ‌نشین،عبدالله (ع)روستای کودزر،خدیجه خاتون (س)روستای حشمتیه،اهل بن علی بن الحسین (ع)روستای ورچه،سید علی (ع)روستای سرطاق،فاطمه بنت حسین ابی محمد (س)شهرنراق،هاشم و عبدالله (ع)روستای کهنه حصار،محمد (ع)بخش قره کهریز،امامزادگان آستانه علوی (ع)،محمد (ع)روستای نخجیروان ،احمد بن علی (ع)روستای ذلف‌آباد و موقوفه فرمانفرما از جمله بقاع متبرکه و موقوفه ای هستند که به نیروگاه‌های خورشیدی مجهز شده اند. 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی اظهار داشت: تمامی تجهیزات لازم برای راه‌اندازی این نیروگاه‌ها از جمله استراکچر، پنل، کابل، تابلو برق و کنتورها از تولیدات داخلی هستند و توسط کارشناسان و متخصصان بومی استان راه‌اندازی شده‌اند. 

حجت‌الاسلام واحدی بیان کرد: این نیرو گاه ها با هدف تامین برق،ایجاد درآمد پایدار برای بقعه،تولید انرژی پاک، استفاده بهینه از فضای بقاع متبرکه و ترغیب مردم به اجرای طرح های زیست محیطی راه اندازی شده و یک نیروگاه ۱۰۰ کیلوواتی نیز موسوم به موقوفه فرمانفرما تا پایان سال جاری راه‌اندازی می‌شود.

بیش از پنج هزار موقوفه در نقاط مختلف استان مرکزی به ثبت رسیده است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha