۲۹۱واحد صنفی متخلف از ابتدای امسال تا کنون در ایرانشهر جریمه شدند

زاهدان- ایرنا- رییس اداره صنعت معدن و تجارت ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: ٢٩١ واحد صنفی متخلف در این شهرستان از ابتدای امسال تاکنون افزون‌بر ۴۶ میلیارد ریال جریمه نقدی شدند.

مهرداد طاهری روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: در این مدت افزون‌بر هفت هزار مورد بازرسی از واحدهای اقتصادی شهرستان ایرانشهر انجام که ٢٩١ واحد متخلف شناخته شدند. 

وی بیان کرد: گرانفروشی، تقلب، عرضه خارج از شبکه، اخفا و امتناع از عرضه کالا از جمله تخلفات این واحدهای صنفی در ایرانشهر بود. 

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت ایرانشهر گفت: با تشکیل تیم‌های محسوس و نامحسوس و حضور در بازار، ضمن پایش نحوه عرضه اقلام ضروری با هرگونه تخلف صنفی برخورد قانونی لازم انجام شده و متخلفان هر صنف با تشکیل پرونده به اداره تعزیرات حکومتی معرفی خواهند شد.

وی با تاکید بر قانونمداری اصناف افزود: تمامی فروشگاه‌ها هنگام تامین کالاهای خود باید فاکتور رسمی دریافت کرده و پس از فروش کالا یا خدمات نیز فاکتور رسمی به خریدار ارائه و در زمان مراجعه بازرسان فاکتور خرید خود را به آنان عرضه کنند.

طاهری تصریح کرد: شکایت های مردمی که از طریق سامانه ۱۲۴، حضوری و یا کتبی منعکس شود در اولویت رسیدگی بوده و شهروندان در صورت مشاهده هر گونه تخلف اقتصادی، آن را به سامانه اعلام کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha