آموزش در مدارس با جمعیت کم حضوری است

تهران- ایرنا - سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: آموزش در مدارس با جمعیت کم دانش آموزان حضوری و آموزش در مدارس با جمعیت بیشتر ترکیبی (مجازی - حضوری) برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، علیرضا کاظمی روز شنبه در حاشیه مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در جمع خبرنگاران افزود: مدارس در سال تحصیلی جدید با تعداد جمعیت بالا با حداقل حضور دانش آموزان فعالیت می کنند.

وی یادآور شد: تمام برنامه ریزی لازم برای آغاز سال تحصیلی جدید انجام شده است تا زمینه بازگشایی مدارس به صورت آرام و تدریجی فراهم شود.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش اظهارداشت: الگوی بازگشایی مدارس ابلاغ شده و در سه مسیر دنبال می‌شود، برای مهر ماه مدرسه تلویزیونی، شبکه شاد در دستور کار است که برنامه ریزی های خوبی برای فعالیت آنها انجام شده است.

کاظمی با بیان اینکه اقدامات انجام شده زمینه آغاز سال تحصیلی مطلوب را فراهم می کند، ادامه داد: مهر ماه با مدرسه تلویزیونی و شبکه شاد حضور آرام، تدریجی و با حفظ سلامت دانش آموزان صورت می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به تفاوت های اقلیمی شیوع کرونا تفویض اختیار به استان ها داده شده تا به این ترتیب زمینه حضور دانش آموزان فراهم شود، استانداردهای وزارت بهداشت هم به مدارس ابلاغ شده است، همچنین نظارت های لازم بر مدارس انجام می شود.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش افزود: تاکنون ٩۶ درصد ثبت نام در دوره ابتدایی و بیش از ٩۴ درصد در سایر پایه ها انجام شده، کتاب‌های درسی هم به همین نسبت توزیع شده است.
کاظمی با بیان اینکه واکسیناسیون معلمان تا پایان شهریور به اتمام می رسد، گفت: وزارت بهداشت تا چند روز آینده خبرهای خوبی برای واکسیناسیون دانش آموزان اعلام می کند.

کاظمی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره رتبه بندی معلمان اظهارداشت: مجلس موضوع رتبه بندی معلمان و همسان سازی حقوق معلمان را در دستور کار قرار داده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha