فضای حضور دانشجویان و دانش‌آموزان بارعایت پروتکل‌های بهداشتی مهیا شود

تهران- ایرنا- سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: فضای حضور با نشاط دانش‌آموزان و دانشجویان باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مهیا شود.

به گزارش خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، علیرضا کاظمی روز شنبه در آیین آغاز سال تحصیلی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی افزود: با واکسیناسیون به سمت عادی سازی جامعه می‌رویم و باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فضای حضور با نشاط دانش‌آموزان و دانشجویان را مهیا کنیم تا آسیب‌های تربیتی، آموزشی و اجتماعی جبران شود.

وی ادامه داد: در شرایط حساسی هستیم؛ از اینکه با برنامه ریزی دقیق سال تحصیلی را آغاز می‌کنید، تشکر می‌کنم. امید  است با رویکردهای کلی نظام بتوانیم موفق شویم.  

سرپرست آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: دانشگاه شهید رجایی  از قدمت برخوردار است و نقشی مهم و بی نظیر در تعلیم و تربیت دارد. دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی راهبردی و ماموریت گرا هستند که تمام آرمان و آرزوهای نظام تعلیم و تربیت از این دانشگاه هاست.

کاظمی یادآور شد: مشکل نظام تعلیم و تربیت این است که چشمه جوشان تربیت نیروی انسانی از مسیر این دو دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی محقق نشده است. در واقع زیرساخت ها در این دانشگاه ارتقا نیافته است. بنابراین باید تمام خواسته خود را در توجه، ارتقا و حمایت این دو دانشگاه پیدا کنیم.

وی افزود: تامین نیازهای منابع انسانی در بخش های تعلیم و تربیت و وضعیت نیروی انسانی و تربیت انسان هایی با رویکرد تربیتی مهم ترین ماموریت های این دانشگاه است.

سرپرست آموزش و پرورش گفت: فلسفه شکل گیری این دانشگاه تامین نیروی انسانی باکیفیت، با صلاحیت و با شایستگی های معلمی است. بنابراین مهم ترین وظیفه آموزش و پرورش پشتیبانی از دو دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی است.

آیین آغاز سال تحصیلی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی امروز با حضور سرپرست وزارت آموزش و پرورش برگزار شد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha