شاخص هوای اراک سالم شد اما شازند همچنان ناسالم است

اراک - ایرنا - رئیس امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: شاخص کیفی هوای اراک روز شنبه پس از تحمل ۱۵ روز متوالی آلایندگی در شرایط استاندارد و سالم قرار گرفت اما، وضعیت آلایندگی هوا در شازند امروز نیز ناسالم است.

«علیرضا محرابیان» در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای استان مرکزی متوسط شاخص کیفیت هوای اراک شبانه‌روز اخیر به عدد ۱۰۹ رسید که بیانگر و کیفیت هوا ناسالم برای گروه‌های حساس سنی است.

وی بیان کرد: شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای اراک در ساعت  ۱۰ صبح امروز (شنبه) عدد  ۶۴ را نشان داد که بیانگر  وضعیت سالم و قابل قبول است اما، شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای شازند در این ساعت به  ۱۲۱ رسیده که نشانگر وضعیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس سنی است.

رئیس امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی ادامه داد: شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای ساوه هم در ساعت ۱۰ صبح امروز (شنبه) به ۶۲ رسیده که نشانگر وضعیت سالم و قابل قبول است.

محرابیان عنوان کرد: آلاینده مسئول در هوای شازند امروز ذرات کمتر از ۲ و نیم میکرون است و انتظار است در این شرایط گروه‌های سنی حساس از جمله کودکان، زنان باردار، سالمندان، بیماران قلبی و ریوی و سخت درمان از تردد در فضای باز خودداری کنند.

اراک یکی از هشت کلانشهر آلوده کشور است که از ابتدای امسال تاکنون ۷۶ روز ناسالم در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha