شهرستان زنجان همچنان در وضعیت قرمز کرونایی است

زنجان - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ودرمانی استان زنجان گفت: هم اکنون زنجان از مجموع هشت شهرستان استان، زنجان دارای وضعیت قرمز کرونایی، پنج شهرستان دیگر رنگ نارنجی و ۲ شهرستان نیز زرد هستند.

دکتر محمد رضا صائینی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در زمان حاضر شهرستان‌های ماهنشان، خدابنده، ابهر، خرم‌دره، سلطانیه در وضعیت نارنجی و  طارم و ایجرود در وضعیت زرد قرار دارند.

وی اضافه کرد: بر این مبنا و با تغییر وضعیت رنگ‌بندی شهرستان‌های استان به دلیل تغییر وضعیت بستری بیماران مبتلا به کرونا، محدودیت‌های کرونایی اعمال خواهد شد.

این مسوول با اشاره به اقدامات انجام گرفته جهت افزایش مراکز ۱۶ ساعته خدمات سرپایی کرونایی استان گفت: شمار این مراکز در استان ۱۱ مورد بود که با تلاش‌های انجام  گرفته این تعداد به ۳۲ مرکز رسیده است.

وی با بیان اینکه تا کنون بیش از ۵۳ درصد گروه‌های هدف در استان دُز اول واکسن کرونا را دریافت کردند ادامه داد: در زمان حاضر بیش  از ۴۰ پایگاه واکسیناسیون با همکاری نهادهای بین بخشی در حال  خدمات رسانی به گروههای هدف هستند که در این راستا می توان گفت،   واکسیناسیون در کاهش ابتلا تاثیر گذار بوده است.

صائینی با بیان اینکه در راستای خدمت رسانی بهینه سه مرکز تجمیعی واکسیناسیون در زنجان از ساعت ۸ تا ۲۴ فعالیت خواهند کرد، افزود: مراکز شماره ۲ پردیس دانشگاه، واقع در جاده گاوازنگ بالاتر از بیمارستان آیت الله موسوی شهر، شماره سه سالن ورزشی برق منطقه‌ای، واقع در خیابان اول شهرک، شماره ۵ سالن ورزشی پیام مخابرات، واقع در اتوبان ۲۲ بهمن، روبروی فرماندهی نیروی انتظامی خدمت رسانی می کنند.

وی خاطرنشان کرد: سن مجاز برای پذیرش و واکسیناسیون کرونا در شهر زنجان، افراد ۳۰ سال به بالا  "متولدین ۱۳۷۰ با هر ماه تولدی و متولدین قبل از آن و در سایر شهرها و روستاهای استان"ابهر، خرمدره، خدابنده، سلطانیه، طارم، ایجرود، ماهنشان" افراد  ۱۸ سال به بالا اعلام شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha