۲۴۰ تخت ویژه کرونا به گنجایش بیمارستانهای مشهد افزوده شد

مشهد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۲۴۰ دستگاه تخت ویژه درمان بیماران کووید ۱۹ در سه بیمارستان مشهد به گنجایش بستری بیمارستانی این کلانشهر اضافه شده است.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز شنبه به نقل از دکتر محمدحسین  بحرینی گزارش داد: بدین منظور در بیمارستانهای قائم و امدادی مشهد هر یک ۷۰ تخت و در بیمارستان امام رضای این شهر ۱۰۰ تخت بستری برای ارتقای توان خدمت‌رسانی به بیماران کرونایی  اضافه شده است.
وی افزود: بازسازی و آماده‌سازی بخش داخلی بیمارستان امام رضا(ع) برای بیماران کرونایی و پیگیری ساخت و تکمیل هشت اتاق ایزوله تنفسی و افزایش ظرفیت دستگاههای اکسیژن ساز در این  بیمارستان، افزایش ظرفیت دستگاههای اکسیژن‌ساز بیمارستان قائم و ایجاد فضای سی.سی.یو  با هشت تخت بستری جدید در این بیمارستان از دیگر اقدامات انجام شده در دوران کرونا بوده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: هفت دستگاه اکسیژن‌ساز نیز برای بیمارستان‌های درگیر کرونا زیر پوشش شبکه‌های بهداشت و درمان خواف، کاشمر، تایباد، درگز، سرخس و قوچان و همچنین بیمارستان طالقانی مشهد به ظرفیت های ۳۲۰ ، ۴۱۰ و ۶۲۰ لیتر تهیه و نصب شده است.

وی گفت: نصب دو دستگاه تشخیص طبی سی.تی.اسکن جدید در بیمارستان‌های قائم(عج) و شهید هاشمی‌نژاد مشهد از جمله اقدامات درمانی در حوزه مقابله با کرونا به شمار می‌رود. 
دکتر بحرینی تشخیص پزشکی بهنگام را برای درمان بیماری کووید ۱۹ بسیار مهم و موثر توصیف و بیان کرد: در دوران شیوع کرونا آماده‌سازی آزمایشگاه ویروس شناسی کرونا در بیمارستانهای امام رضا (ع) و قائم مشهد در راستای تشخیص سریع این بیماری و در مدت کوتاهی انجام شده است.

۸۰ درصد جمعیت شش میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی زیر پوشش خدمات دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند. دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام نیز بقیه جمعیت این استان را زیر پوشش خدمات‌ بهداشتی و درمانی دارند.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۶۴ تن دیگر بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند و مجموع تلفات این ویروس در کشور به ۱۱۶ هزار و ۴۳۶ تن رسید.

به گزارش ایرنا، پس از مدتها درگیری کشور با پنجمین موج طغیان ویروس کرونا، شمار ابتلا به بیماری کووید ۱۹ رو به کاهش گذاشته است. 

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون پنج میلیون و ۳۹۶ هزار و ۱۳ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. بیماری کووید ۱۹ جان ۱۱۶ هزار و ۴۳۶ نفر را نیز تاکنون در کشورمان گرفته است. همچنین چهار میلیون ۷۰۸ هزار و ۱۹۵ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران تاکنون بهبود یافته‌اند.  

هم‌اینک ۵۷ شهرستان کشور در وضعیت قرمز، ۲۳۸ شهرستان در شرایط نارنجی و ۱۳۶ شهرستان در وضعیت زرد شیوع ویروس کرونا قرار دارند. ۱۷ شهرستان نیز در وضعیت آبی قرار گرفته‌اند.

همچنین تاکنون ۲۷ میلیون و ۷۹۰ هزار و ۸۳۵ شهروند ایرانی دوز نخست واکسن کرونا و ۱۳ میلیون و ۴۵۹ هزار و ۶۲۵ نفر دوز دوم آن را تزریق کرده و واکسینه شده‌اند. بر این اساس مجموع واکسنهای تزریق شده در ایران به ۴۱ میلیون و ۲۵۰ هزار و ۴۶۰ دوز رسیده است.

"پاندمی کرونا" در سطح جهان ۲۲۸ میلیون و ۴۰۷ هزار و ۳۱۸ نفر را بیمار کرده و جان چهار میلیون و ۶۹۲ هزار و ۷۹۵  نفر را گرفته است. ۲۰۴ میلیون و ۹۸۳ هزار و ۴۱۹ نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا هم تاکنون در سطح جهان درمان شده‌اند.

آمریکا در این میان با ۴۲ میلیون ۷۹۹ هزار ۹۰۷ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ و همچنین ۶۹۰ هزار و ۷۱۴ قربانی ویروس کرونا، بیشترین آمار ابتلا و تلفات ناشی از پاندمی کرونا را در جهان به خود اختصاص داده است. پس از آمریکا کشورهای هند، برزیل و انگلیس بیشترین شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا را دارند.

ایران بر اساس آخرین آمارهای رسمی جایگاه هشتم را در جدول بیشترین جمعیت مبتلایان به کرونا در میان کشورهای جهان دارد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha