برنامه ریزی لازم برای بازگشایی مدارس قزوین صورت گرفته است

قزوین- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت:برنامه ریزی لازم برای بازگشایی مدارس قزوین در سه قالب حضوری، نیمه حضوری و در فضای مجازی صورت گرفته است.

به گزارش ایرنا،حسنعلی اصغری روز شنبه در مانور بازگشایی مدارس که به منظور آمادگی مدیران مدارس استان به صورت نمادین و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در دبیرستان استعدادهای درخشان فرزانگان قزوین، برگزار شد، افزود: تربیت تمام ساحتی در مدارس و فراهم کردن زمینه تحقق آن باید محور برنامه‌های همه مدارس باشد.

اصغری با بیان اینکه تمهیدات لازم برای آغاز سال تحصیلی جدید انجام شده است، افزود: تلاش مستمر و حرکت براساس برنامه ریزی می‌تواند عامل موفقیت هر دانش آموزی باشد.

وی با بیان اینکه شیوع بیماری کرونا پروژه مهر امسال را نسبت به سال های گذشته متفاوت‌ کرده است، تصریح کرد: براساس تصمیم ستاد ملی کرونا، بازگشایی مدارس بر اساس سه سناریو حضوری، نیمه حضوری در مناطق کم‌جمعیت و در فضای مجازی و شبکه شاد انجام خواهد شد.

این مسوول افزود: برای هر سه شیوه آموزشی، آمادگی کامل را داریم و در این راستا مانور بازگشایی مدارس تحت عنوان پروژه مهر با رعایت کامل نکات بهداشتی انجام شد.

وی تاکید کرد: تمام توان خود را برای مهیا نمودن شرایط مطلوب در راستای حضور بدون دغدغه دانش‌آموزان به‌کار می‌بندیم و بدین منظور تمامی مدارس استان برای چندمین بار ضدعفونی و گندزدایی می‌شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین با بیان اینکه امسال حدود ۲۵۳ هزار دانش آموز در استان تحصیل خواهند کرد، افزود: عدالت آموزشی خط قرمز آموزش و پرورش بوده و در این راستا امکان تحصیل در دوردست‌ترین نقاط استان حتی با وجود یک دانش آموز فراهم شده است.

استان قزوین دارای دو هزار واحد آموزشی در ۱۴ منطقه است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha