رقابت ۱۴۰۰ دانش‌آموز در مسابقه ملی دانش ‌مغز

تهران- ایرنا- هفتمین دوره مسابقه ملی دانش مغز با انتخاب و معرفی نفرات برتر این دوره و نماینده کشورمان در مسابقات جهانی دانش مغز به کار خود پایان داد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از معاونت علمی و فناری ریاست جمهوری، این مرحله از رقابت‌ها، شهریور ماه جاری در دو بخش به زبان انگلیسی به صورت آنلاین برگزار شد و پنج دانش‌آموز برتر، مدال طلا را کسب کردند. همچنین ۱۲ نفر مدال های نقره و ۱۴ دانش آموز شرکت کننده نیز مدال های برنز را به خود اختصاص دادند.

دانش آموزان برای موفقیت در این مرحله، به پرسش‌های چند گزینه ای و تشریحی آناتومی پاسخ دادند.

استعدادهای کشور در حوزه دانش مغز با حضور در گام دوم از مسابقه ملی دانش مغز، رقابت کردند تا به مرحله جهانی راه پیدا کنند.

مشارکت بیش از ۱۴۰۰ دانش‌آموز

مرحله نخست هفتمین دوره مسابقات ملی دانش آموزی دانش مغز با رقابت بیش از یک‌هزار و ۴۰۰ دانش آموز ۱۳ تا ۱۸ سال از مدارس متوسطه سراسر کشور برگزار شد. در این مرحله ۵۲ دانش آموز شرکت کننده در این رقابت ها  با کسب بیشترین امتیاز از سوی کمیته داوری به عنوان نفرات برتر انتخاب شدند.

هدف از برگزاری مسابقات دانش مغز در ایران که با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام می شود، استعداد یابی در نتیجه رقابت میان دانش آموزان نخبه و ترسیم فضای ایده آل برای ادامه تحصیل آنان در رشته های علوم شناختی در سطح کشور است.

در این مسابقات از میان نفرات برتر هستی فخری رتبه نخست این رقابت ها را به خود اختصاص داد و به عنوان نماینده ایران برای رقابت های ۲۰۲۱ آمریکا انتخاب شد. رقابت بین المللی مسابقه دانش مغز به دلیل شیوع بیماری کرونا به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.

حضور ایران در جمع برترین‌های جهانی

مسابقات دانش آموزی دانش مغز رقابتی گسترده میان استعدادهای دانش آموزی در سطح جهانی است که بسترها و فرصت‌های لازم را برای ترویج، توسعه و گسترش رشته های مرتبط با علوم شناختی در کشورهای جهان مهیا می کند.  

نمایندگان ایران در مسابقات جهانی دانش مغز در پنج سال گذشته همواره در میان پنج کشور برگزیده مسابقات جای داشتند و در پنجمین دوره این مسابقات نیز مقام سومی مسابقات جهانی دانش مغز در کره جنوبی نصیب نماینده اعزامی کشورمان به این مسابقات شد.

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha