۳۸ درصد واجدان شرایط در اشنویه علیه کرونا واکسینه شدند

مهاباد- ایرنا- رییس مرکز بهداشت اشنویه گفت:از آغاز طرح واکسیناسیون بیماری کووید ۱۹ تاکنون، بیش از ۲۹ هزار نفر از شهروندان این شهرستان که ۳۸ درصد از جمعیت واجد شرایط دریافت واکسن می شود در گروه‌های مختلف این واکسن را دریافت کرده اند.

انور قادری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه خوشبختانه کمبودی در زمینه تامین واکسن در این شهرستان وجود ندارد، اظهار داشت: از مجموع افرادی که واکسن شده اند ۲۱ هزار و ۳۰۰ نفر دز اول و مابقی دز دوم را نیز دریافت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه ظرفیت تزریق واکسن در این شهرستان ارتقا یافته، ادامه داد: ظرفیت تزریق روزانه بیش‌از ۲ هزار دز واکسن در این شهرستان هم اینک فراهم شده است از این رو، از تمامی شهروندان دارای شرایط دریافت واکسن تقاضا می شود نسبت به حضور در مراکز واکسیناسیون در اسرع وقت اقدام کنند.

رییس مرکز بهداشت اشنویه گفت: ایستگاه خودرویی واکسیناسیون کووید- ۱۹ نیز به منظور رفاه حال شهروندان، در این شهرستان در کنار بیمارستان جدید ایجاد شده و آماده واکسیناسیون جامعه هدف و مراجعه کنندگان براساس اولویت‌های اعلام شده است.

قادری افزود: روزانه ۳۰۰ نفر واجد شرایط تزریق واکسن کرونا می توانند در این پایگاه خودرویی ثبت نام و خدمات واکسیناسیون دریافت کنند.

وی ادامه داد: علاوه بر پایگاه خودرویی واکسیناسیون کرونا، چهار پایگاه واکسیناسیون در شهر و روستاهای این شهرستان شامل پایگاه های "نالوس"، "آغبلاغ"، "نلیوان" و مرکز تجمیعی شهدای غزه برای تزریق واکسن کرونا راه‌اندازی شده است که در این مراکز نسبت به پذیرش و تزریق واکسن کووید- ۱۹ اقدام می شود.

وی بیان کرد: واکسن‌های اختصاص یافته به شهرستان، قبل و پس از عملیات تزریق در سامانه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با حضور نمایندگان بخش‌های نظارتی، بهداشتی و درمانی ثبت و ضبط شده و همه دریافت‌کنندگان آن قابل رصد و پایش هستند.

وی در خصوص وضعیت کرونا در شهرستان نیز افزود: طی روزهای گذشته بررسی‌ها نشان داده که استفاده از ماسک بین شهروندان به شدت کاهش یافته است و این عادی انگاری زنگ خطری برای تداوم در اوج قرار داشتن کرونا در شهرستان است.

اشنویه با ۷۵ هزار نفر جمعیت هم اکنون در وضعیت قرمز کرونایی به سر می‌برد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha