معاون استاندار: پایگاه‌های واکسیناسیون کرونا در همدان افزایش می‌یابد

همدان- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان گفت: شمار پایگاه های تجمیعی تزریق واکسن کرونا به ۸۰ مرکز تا پایان هفته جاری افزایش می یابد.

 به گزارش ایرنا، مصطفی آزادبخت روز شنبه در ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: ۴۷ مرکز تجمیعی واکسیناسیون هم اینک در استان همدان فعال است که با توجه به رفع محدودیت سنی برای تزریق واکسن ۱۸ سال به بالا در همدان در همه مراکز بخش این استان پایگاه واکسیناسیون دایر می شود.

وی اضافه کرد: افزایش شمار مراکز واکسیناسیون مرحله به مرحله و گام به گام صورت می گیرد یعنی پس از رسیدن شمار آنها به ۸۰ پایگاه واکسیناسیون، در هفته های بعدی نیز می توان تعداد پایگاه های تجمیعی را تا میزان مورد نیاز افزایش داد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان از دانشگاه علوم پزشکی همدان خواست امکانات مورد نیاز برای شتاب دادن به واکسیناسیون افراد واجد شرایط را با بهره گیری از یک تیم بررسی کرده تا در مکاتبه با دستگاه‌های اجرایی این لوازم و امکانات در اختیار دانشگاه قرا بگیرد.

آزادبخت درباره نیاز به بهره گیری از پزشکان در مراکز واکسیناسیون نیز گفت: باید با نظام پزشکی برای وارد شدن پزشکان بخش خصوصی و افرادی که زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی نیستند رایزنی کرد.

وی گفت: با تلاش های صورت گرفته از سوی کادر بهداشت و درمان و همراهی مردم با مصوبات ستاد کرونا و افزایش واکسیناسیون هم اینک چهار شهرستان ملایر، اسدآباد، تویسرکان و فامنین در وضعیت نارنجی و ۶ شهرستان مابقی نیز در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استاندار همدان افزود: کادر درمان در خط مقدم مقابله با کرونا قرار دارند و با وجود طولانی شدن این بیماری همچنان با روحیه بالا در حال تلاش برای مهار آن هستند. 

آزادبخت اضافه کرد: وضعیت استان همدان در رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک برای محافظت از خود در برابر ویروس کرونا طبق گزارش ستاد ملی کرونا مطلوب است با این وجود همچنان رعایت شیوه نامه های بهداشتی حتی از سوی افرادی که واکسینه شدند مورد تاکید است.

وی خواستار تامین امنیت مراکز واکسیناسیون از سوی نیروی انتظامی شد و افزود: نیازمند بررسی و تجدید نظر در زمینه محدودیت تردد شبانه وجود دارد و در این زمینه برای لغو این محدودیت باید با ستاد ملی کرونا مکاتبات لازم صورت گرفته تا در جلسه هفته آینده در این باره تصمیم لازم اتخاذ شود.

جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان نیز گفت: یادمان عین القضات به عنوان پایگاه تجمیعی واکسیناسیون پیش بینی شده که مسئولیت آن به دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان محول شده است.

سردار مهدی فرجی افزود: با همکاری بسیج دانشجویی یک پایگاه تجمیعی در داخل دانشگاه بوعلی همدان راه اندازی شده همچنین واکسیناسیون سیار به خوبی در حال اجرا است.

وی خواستار استفاده از پزشکان هلال احمر و نظام پزشکی و سایر نهادها برای مستقر شدن در پایگاه های واکسیناسیون شد و گفت: یک خودروی سیار پزشکی علاوه با حضور در روستاهای کبودراهنگ علاوه بر کارهای کلینیکی، دندانپزشکی، مامایی و عمومی تبدیل به پایگاه واکسیناسیون نیز شده است.

وی اظهار داشت: تاکنون سه محموله سنگین واکسن کرونا با پشتیبانی سپاه وارد همدان شده است و در صورت ضرورت برای انتقال دیگر محموله ها نیز همکاری و هماهنگی لازم صورت می گیرد.

هم اینک چهار شهرستان ملایر، اسدآباد، تویسرکان و فامنین در وضعیت نارنجی و ۶ شهرستان مابقی نیز در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha