نخست وزیر اسپانیا برای مهار بهای برق، به اتحادیه اروپا متوسل شد

تهران- ایرنا- «پدرو سانچز» نخست وزیر اسپانیا که در ماه‌های اخیر به رغم اقدامات گوناگون همچنان با رکورد بی‌سابقه در افزایش بهای برق این کشور دست و پنجه نرم می‌کند، از اعضای اتحادیه اروپا خواستار ارائه راهکاری مشترک برای مقابله با مشکل افزایش قیمت برق شد.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری افه اسپانیا، رئیس دولت اسپانیا امروز از  «اورسولا فون در لاین» رئیس کمیسیون اروپا و هشت رهبر دیگر قاره سبز خواست تا به راه حل مشترک اتحادیه برای مقابله با مشکل افزایش قیمت برق دست یابند.

دولت اسپانیا که از اول ژوئن (۱۱ خرداد) و اجرایی کردن سیستم تعرفه جدید برق در این کشور در تلاش بود تا از طریق بالا بردن نرخ برق، جامعه را وادار کند تا بتدریج، عادات مصرفی خود را تغییر دهد، اکنون با تداوم سر به فلک کشیدن بهای برق، به چاره ای جدید و وضع قوانینی تازه روی آورده است.

در حالی که اجرای نظام تعرفه جدید برق در اسپانیا نتوانست مانع از افزایش بی سابقه بهای برق در این کشور شود، دولت اسپانیا با روی آوردن به تدابیری تازه به رغم وجود اختلافات، در تلاش است تا نرخ برق قبوض شهروندانش را تا پایان سال جاری میلادی به سطح تعرفه قبوض سال ۲۰۱۸ کاهش دهد.

با این وجود، اسپانیا در ماه های اخیر با رکورد تاریخی قیمت برق حدود ۱۵۴ و ۱۰۶ یورو در هر مگاوات ساعت (مگاوات ساعت مواجه شده که باعث انتقادات و نگرانی های مقامات این کشور شده است.  اما به رغم اقدامات دولت این کشور، ‌ همچنان قیمت برق در بازار عمده فروشی در سطوح فوق‌العاده بالا قرار دارد.

سانچز در اجلاس اروپای مدیترانه که در آتن به منظور بررسی راه های مقابله با تغییرات اقلیمی برگزار شد، موضوع روند صعودی بهای برق را مطرح کرد تا راه حل مشترک قاره ای برای آن ارائه شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha