راه‌یابی "مرد ابری" به جشنواره فیلم بوسان و چند خبر کوتاه از اردبیل

اردبیل- ایرنا- راه‌یابی فیلم مرد ابری به جشنواره بوسان، آمادگی پیست اسکی اوجور برای میزبانی رقابت‌های بین‌المللی و کشف هفت کیلوگرم مواد مخدر از جمله خبرهای کوتاه از نقاط مختلف استان اردبیل در روز شنبه است.

فیلم مرد ابری به بخش مسابقه جشنواره بوسان راه یافت

به گزارش ایرنا، فیلم کوتاه مرد ابری با نویسندگی و کارگردانی شاهین جلالی به عنوان تنها نماینده سینمای ایران در بخش رقابتی فیلم کوتاه جشنواره بین‌المللی فیلم بوسان ۲۰۲۱ راه یافته است.

جشنواره فیلم بوسان کشور کره جنوبی بزرگترین رویداد سینمایی در قاره آسیا و از مهمترین جشنواره‌های جهانی است که از سوی سینماگران نوگرا، لقب اسکار آسیایی را به خود اختصاص داده است.

بیست و ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «بوسان» با هدف معرفی فیلم‌ها و استعدادهای تازه در دنیای سینما از ۱۴ تا ۲۳ مهرماه (۶ تا ۱۵ اکتبر ۲۰۲۱) به ‌صورت حضوری و برخط برگزار خواهد شد.

پیست اسکی اوجور برای میزبانی رقابت‌های بین‌المللی آماده می‌شود

رئیس هیات اسکی استان اردبیل گفت: با توجه به وسعت بسیار گسترده پیست اسکی اوجور در شهرستان سرعین، این طرح پس از تکمیل و راه‌اندازی قابلیت برگزاری و میزبانی رقابت‌های بین‌المللی را خواهد داشت.

فاطمه محمدپور در جریان بازدید از این طرح افزود: فاز اول این پیست که شامل نصب تله اسکی بود، با حضور استاندار اردبیل به بهره‌برداری رسید و در حال حاضر با تمام توان سعی در تکمیل فاز اصلی این پیست تا فصل اسکی پیش‌رو داریم.

وی با اشاره به مهارت کاری و فنی دست‌اندرکاران ساخت و تولید تله و دکل‌های پیست بیان کرد: امید می‌رود با لطف خدا، همت همه مسئولان و انعطاف‌پذیری در مقابل سختی‌های موجود بتوانیم امسال رسالت خود را به اتمام رسانیم و این پیست را تقدیم جامعه اسکی استان و کشور نماییم.

هفت کیلوگرم مواد مخدر از یک خودروی سواری کشف شد

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل از کشف و ضبط هفت کیلوگرم مواد مخدر از یک دستگاه خودروی سواری در محور اردبیل- سرچم خبر داد.

سید عبدالله طباطبایی در این زمینه گفت: در پی دریافت گزارشی از مراجع ذی‌ربط موضوع در دستور کار قرار گرفت و حوالی ساعت ۱۵ دقیقه بامداد جمعه بازرسی از یک دستگاه خودرو با رانندگی شخصی بومی معلوم الهویه مقیم تهران در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: هفت کیلوگرم ماده مخدر از نوع تریاک در جریان این بازرسی در تونل شماره ۱۲ محور اردبیل- تهران از خودروی مورد اشاره کشف شد و متهم نیز تحت نظر قرار گرفت.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل با هشدار به قاچاقچیان مواد مخدر تاکید کرد: در زمینه مبارزه با مواد مخدر هیچ خط قرمزی برای تشکیلات قضایی استان اردبیل متصور نیست و در برخورد قانونی با متخلفان هیچ مماشاتی وجود نخواهد داشت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha