۳۸ درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال سردشت واکسن کرونا دریافت کردند

مهاباد- ایرنا- رییس شبکه بهداشت و درمان سردشت گفت: از ابتدای طرح واکسیناسیون سراسری تاکنون ۳۸ درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال این شهرستان حداقل یک دز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

داوود آتشی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون ۳۲ هزار دز انواع واکسن کرونا در این شهرستان به گروه‌های هدف و اولویت دار تزریق شده که از این تعداد ۱۳ هزار دز علاوه بر دز اول، دز دوم خود را نیز دریافت کرده‌اند.

وی ادامه داد: هم اکنون یک مرکز شهری واقع در سالن ورزشی حجاب بانوان، سه مرکز شهری و روستایی واقع در شهرهای "نلاس"، "میراوه" و "ربط" و پنج مرکز روستایی در "بیوران سفلی"، "گل کندیک"، "اسلام آباد"، "بناویله حاجی مینه" و "بریسو" آماده خدمات رسانی و تزریق واکسن به افراد واجد شرایط هستند.

مدیر شبکه بهداشت و سلامت سردشت اظهار داشت: هم اکنون محدودیت سنی برای افراد بالای ۱۸ سال ساکن شهر و روستای این شهرستان برداشته شده و تمام کسانی که به سن قانونی رسیده باشند، می توانند با مراجعه به پایگاه های واکسیناسیون شهرستان نسبت به تزریق واکسن کووید_۱۹ با به همراه داشتن کارت ملی اقدام کنند.

آتشی، با بیان اینکه بیش از ۸۵ هزار نفر در سردشت بالای ۱۸ سال سن دارند، ادامه داد: سردشت یک شهرستان مرزی و دارای جانبازان شیمیایی هشت سال دفاع مقدس است که به علت جمعیت محدود در اسرع وقت واکسیناسیون تمام افراد بالای ۱۸ سال انجام می‌شود.

وی تاکید کرد: تنها راه شکست ویروس کرونا علاوه بر تزریق واکسن، رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی است بر این اساس از تمام شهروندان درخواست داریم ما را در این بحران به وجود آمده یاری دهند.

شهرستان مرزی سردشت با بیش از ۱۲۰ هزار نفر جمعیت هم اکنون در شرایط قرمز مقابله با کرونا قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha