۲۷ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۱۷
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 84474503
۰ نفر

برچسب‌ها

رشد ۲۲.۳ درصدی جلب سرمایه خارجی در چین

تهران- ایرنا- بر اساس داده های منتشر شده وزارت بازرگانی چین، در ۸ ماه نخست سال جاری (ژانویه تا آگوست)، چین از ۷۵۸ میلیارد و ۵۰ میلیون یوان سرمایه خارجی استفاده کرده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۲۲.۳ درصد افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا از رادیو بین المللی چین، سرمایه گذاری کشورهای مسیر کمربند و جاده و اتحادیه کشورهای جنوب شرقی آسیا در چین در این مدت به ترتیب ۳۷.۶ و ۳۶.۸ درصد فزونی گرفته است.

بر اساس این گزارش، پکن ضمن کاهش محدودیت ورود سرمایه خارجی به بازار چین، تضمین خدمات به شرکت های خارجی و اجرای پروژه های خارجی در چین و همچنین حفظ حقوق و منافع مشروع آن ها را تقویت خواهد بخشید.

  «فو لین هوئی» سخنگوی اداره ملی آمار چین در این مورد گفت که در این مدت مجموع بهبود اقدامات اقتصادی همچنان ادامه پیدا کرده و روند توسعه منعطف اقتصادی قابل مشاهده بوده است.   

وی گفت که در ۸ ماه گذشته ارزش صنایع تولیدی مجهز به فناوری پیشرفته در مدت دو سال به طور متوسط ۱۳.۱ درصد افزایش یافته است. سرمایه گذاری در صنایع تولیدی مجهز به فناوری پیشرفته ‌نیز در دو سال به طور متوسط ۱۷ درصد افزایش پیدا کرده و هر دو رشد سریع خود را حفظ کرده اند.

به گفته وی در این مدت میزان تولید خودروهای مبتنی بر انرژی جدید و ربات های صنعتی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشه به ترتیب ۱.۷ برابر و ۶۳.۹ درصد افزایش یافته است.

فولین اظهار کرد: در ۸ ماه گذشته، خرده فروشی آنلاین کالا در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته   ۱۵.۹ در صد افزایش یافته و ۲۳.۶ درصد از کل خرده فروشی کالا را به خود اختصاص داده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha