سه مظنون در روند زخمی شدن محیط‌بان چهارمحال دستگیر شدند

تهران - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گفت: سه نفر به عنوان مظنون در روند زخمی شدن محیط بان چهار محال و بختیاری دستگیر شدند.

به گزارش ایرنا، روز گذشته ۲ محیط بان به عنوان مأموران یگان حفاظت پارک ملی تنگ صیاد به هنگام  گشت‌زنی در منطقه با ۲ متخلف مسلح که صورت خود را پوشانده بودند، مواجه می‌شوند که متخلفان پس از شلیک به سمت آنها و زخمی کردن یکی از محیط‌بانان از محل متواری می‌شوند.

سرهنگ جمشید محبت خانی دراین باره روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار محیط زیست ایرنا افزود: بعد از این اتفاق یگان حفاظت محیط‌زیست و نیروی انتظامی استان چهارمحال و بختیاری به طور مشترک برای شناسایی عاملان این واقعه وارد عمل شدند و در این روند همکاری سه مظنون دستگیر شده است.

وی با اشاره به اینکه هنوز ضارب اصلی شناسایی نشده است، گفت: اکنون پرونده در اختیار نیروی انتظامی استان چهار محال و بختیاری قرار دارد و قاضی با دستور بر روی این پرونده تاکید کرد که ضارب هر چه زودتر دستگیر شود.

به گفته وی محیط‌بان مجروح از ناحیه پای چپ آسیب دیده است.

منطقه حفاظت شده تنگ صیاد به وسعت ۲۷ هزار هکتار در ۱۵ کیلومتری شرق شهرستان شهرکرد قرار گرفته و از لحاظ تقسیمات کشوری در محدوده شهرستان‌های شهرکرد، بروجن و کیار واقع شده است. چهار هزار و ۳۴۷ هکتار از قسمت میانی این منطقه در سال ۱۳۷۴ به پارک ملی تبدیل شد.

۱۳۵۲

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha