واکسیناسیون ۴۰ هزار نفر شاغلان صنوف در استان مرکزی آغاز شد

اراک - ایرنا - رئیس اتاق اصناف استان مرکزی گفت: واکسیناسیون ۴۰ هزار نفر شاغلان صنوف مختلف در این استان با هدف ایمن سازی آنان در برابر ویروس کرونا آغاز شد.

«جمشید زند» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۲۰۰ هزار نفر در واحدهای صنفی استان مشغول فعالیت هستند که طبق اعلام گروه‌های سنی ۸۰ درصد این جمعیت تاکنون واکسن زده‌اند و اکنون ۲۰ درصد باقی مانده می‌توانند برای دریافت واکسن اقدام کنند.

وی اظهار داشت: کسبه برای تزریق واکسن کرونا باید مدرکی شامل کارت الکترونیکی صنفی، پروانه کسب، کارت مباشرت ارایه کنند و کارگرانی فعال در واحدهای صنفی نیز با ارایه مستندات فهرست بیمه می‌توانند دریافت کننده واکسن کووید ۱۹ باشند.

رئیس اتاق اصناف استان مرکزی گفت: صاحبان واحدهای صنفی اراک امروز (شنبه)می‌توانند برای تزریق واکسن کرونا در خیابان دانشگاه آزاد به محل تزریق مراجعه کنند.

زند در ادامه افزود:  ثبت نام کسبه برای دریافت تسهیلات خسارت ناشی از شیوع کرونا در سامانه کارا به نشانی kara.mcls.gov.ir در حال انجام است.

شمار مبتلایان کرونا در استان مرکزی تاکنون به ۹۱ هزار و ۵۶۶ نفر رسیده و شمار جان باختگان از مرز ۲ هزار و ۶۳۶ نفر گذشته است.
شیوع ویروس کرونا از اسفندماه سال ۹۸ آغاز شد و استان مرکزی پس از قم در زمره نخستین استان‌هایی بود که موارد ابتلا در آن مشاهده شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha