آلودگی ناشی از گاز کلر در شهر هفشجان چهارمحال و بختیاری مهار شد

شهرکرد - ایرنا - فرماندار شهرستان شهرکرد گفت: آلودگی ناشی از انتشار گاز کلر در شهر هفشجان مهار شده است و چهار نفر از مصدومان نیز به مراکز درمانی شهرکرد اعزام شدند.

به گزارش روز شنبه ایرنا، عبدالعلی ارژنگ افزود: انتشار محتویات ۲ عدد کپسول گاز کلر در حومه شهر هفشجان در جمعه شب موجب مصدومیت ۴۰ نفر از اهالی این شهر شد.

وی با بیان اینکه با اطلاع از موضوع و با تشکیل کمیته بحران در فرمانداری به سرعت نیروهای آتش‌نشانی و بهداشت و درمان به منطقه اعزام شدند، تصریح کرد: با شناسایی محل انتشار گاز کلر، کپسول‌ها مهار و محل با کمک نیروهای آتش‌نشانی به طور کامل شست‌وشو داده شد.

ارژنگ یادآور شد: تا ساعت چهار بامداد روز شنبه، حدود ۴۰ نفر از اهالی هفشجان به دلیل مصدومیت ناشی از آلودگی کلر به مرکز بهداشت این شهر مراجعه کردند که چهار نفر از آنان برای ادامه درمان به مراکز بیمارستانی شهر شهرکرد اعزام شدند.

فرماندار شهرکرد اظهار داشت: در حال حاضر آلودگی ناشی از گاز کلر به طور کامل مهار شده است و در پی نگرانی مردم در خصوص سلامتی آب آشامیدنی نیز، نیروهای شرکت آب و فاضلاب، سنجش و بررسی‌های لازم را انجام دادند که خوشبختانه هیچ‌گونه آلودگی در آب آشامیدنی منطقه دیده نشد.

هفشجان در ۱۵ کیلومتری جنوب غربی شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha