۱۱ شهرستان در استان مرکزی از وضعیت قرمز کرونا خارج شدند

اراک  - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: بر اساس آخرین اعلام گزارش رنگ‌بندی کرونا از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ۱۱ شهرستان استان مرکزی از وضعیت قرمز کووید ۱۹ خارج شدندو تنها ساوه همچنان در شرایط پرخطر این بیماری است.

دکتر سید «محمد جمالیان» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: شهرستان‌های اراک، کمیجان، خنداب، شازند، آشتیان، دلیجان، محلات، خمین و فراهان از توابع استان مرکزی در گزارش اعلام شده وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی در وضعیت نارنجی کرونا قرار دارند و ضوابط حاکم بر مناطق نارنجی در کنار رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی باید برای آن‌ها اعمال شود.

وی اظهار داشت: ۲ شهرستان‌ تفرش و زرندیه از توابع این استان نیز در  وضعیت زردکرونا رده‌بندی شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک توضیح داد: شمار مبتلایان و بیماران بستری و فوتی‌ها در مراکز درمانی استان مرکزی  روزهای اخیر تاحدودی کاهش یافته است اما، نباید با تغییر وضعیت رنگ‌بندی کرونا، رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی میان شهروندان کمرنگ شود چرا که این اقدام مانع جهش سویه‌های دیگر ویروس کرونا می‌شود.

دکتر جمالیان یادآور شد: تزریق واکسن کرونا در استان با سرعت قابل قبولی جریان دارد و امید می‌رود که دربازه زمانی کوتاهی تمامی گروه‌های سنی واکسینه شوند و سطح  ایمنی لازم در جامعه ایجاد شده و شاهد کاهش نگرانی مردم و سیر نزولی کرونا باشیم.
بر اساس آخرین یافته‌های آزمایشگاهی، شمار مبتلایان جدید به ویروس کرونا در استان مرکزی ۳۹۰ مورد گزارش شد.
شمار مبتلایان کرونا در استان مرکزی تاکنون به ۹۱ هزار و ۵۶۶ نفر رسیده و شمار جان باختگان از مرز ۲ هزار و ۶۳۶ نفر گذشته است.
شیوع ویروس کرونا از اسفندماه سال ۹۸ آغاز شد و استان مرکزی پس از قم در زمره نخستین استان‌هایی بود که موارد ابتلا در آن مشاهده شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha