۲۷ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۷:۳۹
کد خبرنگار: 2104
کد خبر: 84474288
۰ نفر

برچسب‌ها

وضعیت قرمز کرونا برای دومین هفته در کردستان تداوم دارد

سنندج - ایرنا - معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: بر اساس جدیدترین رنگ بندی کرونا در کشور، این استان همچنان در وضعیت قرمز بوده و تنها سروآباد نارنجی است.

دکتر ابراهیم قادری روز  شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: وضعیت کرونا در بیشتر استانهای کشور نزولی شده اما کردستان و آذربایجان غربی همچنان در وضعیت افزایشی بستری ها به سر می برد. 

وی اضافه کرد: گردش ویروس و بی توجهی به رعایت دستورالعملهای بهداشتی باعث شده تا موج پنجم که سه هفته دیرتر از دیگر نقاط کشور در کردستان شروع شده، همچنان ادامه داشته و طولانی ترین موج بیماری در استان شود.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه ظرفیت واکسیناسیون از امروز شنبه ۲۷ شهریور در استان به بیش از ۲ برابر می رسد، افزود: روزانه ۳۰ هزار دُز واکسن از فردا در استان قابل تزریق است و شهروندان با ثبت نام در سامانه سلامت به آدرس salamat.gov.ir  نوبت واکسیناسیون خود را دریافت و از ازدحام و معطلی در مراکز واکسیناسیون جلوگیری کنند، ضمن اینکه افراد بالای ۱۸ سال میتوانند برای تزریق واکسن مراجعه کنند.

قادری تاکید کرد: با تداوم روند فعلی قطعا مرگ و میر هم روندی افزایشی دارد و این وضعیتی است که در اثر رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی به وجود آمده است و ممکن است امار مرگهای روزانه افزایش یابد.

وی با تاکید بر اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی کاری ساده است، گفت: شهروندان باید میزان تماس فیزیکی را کم کرده و تماس غیرضروری را کاهش داده و در فضای سربسته که ازدحام بیشتر است حضور نیابند و در صورتی که برای انجام امور خود ناچار به تماس فیزیکی هستند، حتما از ماسک استفاده کرده و فاصله یک و نیم متری را رعایت کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان یادآور شد: سرایت پذیری بالای بیماری در موج پنجم و رعایت نکردن پروتکل‌ها ۲ عامل مهمی است که باعث شده تا کرونا در استان همچنان ادامه داشته باشد در حالیکه در موج‌های قبلی مردم و مسوولان بسیار بیشتر پای کار بودند.

در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر روز جمعه ۲۶ شهریور ۳۶۲ بیمار جدید در کردستان شناسایی شد و ۲ بیمار هم جان باختند. ۹۱۱ بیمار در مراکز درمانی استان بستری هستند که ۸۶ نفر آنها بدحال بوده و در بخش آی سی یو تحت مراقبتهای ویژه قرار دارند.
 کرونا از اسفند ۱۳۹۸ تاکنون در کردستان یک‌هزار و ۵۷۹ قربانی داشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha