فرماندار: ۳۲ هزار و ۹۱۵ دُز واکسن کرونا در اردستان تزریق شد

کاشان - ایرنا - فرماندار اردستان گفت: ۳۲ هزار و ۹۱۵ دُز واکسن از ابتدای طرح ملی واکسیناسیون علیه ویروس کرونا تاکنون در نوبت نخست و دوم در این شهرستان تزریق شده است.

به گزارش ایرنا، حمیدرضا تاملی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۲۰ هزار و ۵۳۲ نفر معادل ۶۱ درصد جمعیت اردستان دُز نخست و ۱۲ هزار و۳۸۳ نفر دُز دوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند.

وی با بیان اینکه تزریق واکسن به افراد واجد شرایط اعلام شده در اردستان در حال انجام است، ادامه داد: از امروز مجموعه تجمیعی شبکه بهداشت و درمان شهرستان و چهار مرکز جامع سلامت، آمادگی واکسینه کردن افراد بالای ۱۸ سال را دارد.

واکسیناسیون تمامی اعضای جامعه هدف تا پایان هفته

فرماندار اردستان اظهار داشت: با توجه به تامین واکسن مورد نیاز و وجود پنج مرکز واکسیناسیون‌ در شهرستان، در صورت همکاری و مراجعه مردم به این مرکزها، تا پایان هفته‌ تمامی افراد واجد شرایط واکسینه خواهند شد.

وی با بیان‌ اینکه‌ در مجموع واحدهای تزریق از پنج به هشت واحد افزایش یافته است، خاطر نشان کرد: با همکاری شبکه بهداشت و درمان، ناحیه مقاومت بسیج، جمعیت هلال احمر، اداره ورزش و جوانان و شهرداری اردستان عملیات واکسیناسیون به خوبی در شهرستان در حال انجام است که از تلاش کارکنان این دستگاه‌ها قدردانی می‌شود.

تاملی اضافه کرد: افراد واجد شرایط می‌توانند برای دریافت واکسن به مرکزهای واکسیناسیون در شهرهای اردستان، زواره، مهاباد و روستای نیسیان مراجعه کنند و شبکه بهداشت آمادگی تزریق واکسن به گروهای سنی مختلف اعلامی را دارد.

وی با اشاره اینکه تامین واکسن برکت در کشور طبق برنامه اعلامی پیش نرفته و با کمبود مواجه هستیم، ادامه داد: افرادی که هنوز برای دُز نخست واکسن کرونا اقدام نکرده‌اند برای واکسینه شدن با مراجعه به مرکزهای پیش‌بینی شده، واکسن موجود را تزریق کنند و اطمینان داشته باشند طبق اعلام مسوولان بهداشتی هیچ مشکلی برای افراد استفاده کننده از دیگر نوع‌های واکسن پیش نخواهد آمد.

به گفته وی، طبق اعلام ستاد کرونا شهرستان از نظر رنگ بندی از قرمز به نارنجی تغییر وضعیت داد که‌نشانه افت بیماری در شهرستان است.

شناسایی ۹ مورد جدید کرونا

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان نیز گفت: در ۲۴ ساعت گذشته و بر پایه معیارهای قطعی تشخیص بیماری، ۹ بیمار کووید ۱۹شناسایی شدند و مجموع بیماران شناسایی شده در این شهرستان از ابتدای شیوع کرونا تاکنون به سه هزار و ۸۰۴ نفر رسید. 

حسن ذبیحی افزود: با پذیرش ۲ بیمار کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، شمار افراد بستری در بیمارستان شهید بهشتی اردستان به ۱۷ نفر رسید.

وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته مورد فوت شده به دلیل ابتلا به کرونا در اردستان ثبت نشده است، خاطر نشان کرد: تاکنون سه هزار و ۵۸۴ نفر از بیماران بهبود یافته و یا از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

به گفته وی، تاکنون ۱۳ هزار و ۳۸۴ مورد آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در اردستان انجام شده است.

شهرستان اردستان با جمعیت افزون بر ۴۲ هزار نفر در فاصله ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha