مهار آتش سوزی کوه نیر لوداب سخت شده است

یاسوج- ایرنا- مدیر کل مدیریت بحران کهگیلویه و بویراحمد گفت: آتش سوزی کوه نیر لوداب در این استان به علت سخت گذر بودن منطقه و ورزش شدید باد سخت شده است.

به گزارش ایرنا، محمد محمدی عصر جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: آتش در کوه نیر لوداب بویراحمد که روزهای گذشته شروع شده بود دیروز پنجشنبه با تلاش مسئولان و نیرو های مردمی مهار شد اما به علت ورزش باد دوباره شعله ور شده و به وضع غیر قابل کنترل رسیده است.

وی افزود:نیرو های امدادی و مردمی با چهار سورتی پرواز به منطقه اعزام شدند و تلاش برای مهار آتش  ادامه دارد.

مدیر کل ستاد بحران کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: آتش از پشت کوه نیر رو به روی بیدانجیر به سمت جوخانه در حرکت است، از سمت بالا نیز به سمت گندی خوری و کَل فراخ می رود و شولی و دو بند بزرگ کامل آتش گرفته است.
محمدی عنوان کرد: وضعیت به گونه ای است که از این سمت اصلا نمی توان به آتش نزدیک شد، مگر اینکه از سمت چرام به سمت کوه رفت.

 فرماندار بویراحمد هم در  این خصوص گفت: آتش سوزی در جنگل های لوداب مهار شده بود اما طبق گزارشات واصله بار دیگر  آتش در این منطقه شعله ور شده است و عده ای دوباره اقدام به آتش زدن منطقه کرده اند.
مجید احمدی اظهار داشت: آتش وارد محدوده شهرستان چرام شده است که  یک منطقه صعب العبور است و با وزش باد شعله ور شد و در چند نقطه این آتش سوزی مشاهده شده است.
وی افزود: منشاء اولیه آتش سوزی در ۱۰ نقطه و به صورت عمدی بوده است.
مدیرکل منابع طبیعی  کهگیلویه و بویراحمد هم گفت: نیروهای امدادی با وجود خستگی همچنان در تلاش برای مهار آتش هستند.

غلامحسین حکمتیان افزود: آتش در حال گسترش است و باید نیروهای کمکی به مدد جنگل بیایند.
وی ادامه داد: از مردم و طبیعت دوستان درخواست کمک داریم و هر کس هر آنچه از دستش برمی آید برای کمک به مهار آتش سوزی کوتاهی نکند.
مدیرکل منابع طبیعی  کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد:شرایط منطقه طوری است که استفاده از هواپیمای آتش نشان کارایی ندارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha