شرط سنی واکسن در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد برداشته شد

مشهد- ایرنا- دبیر کارگروه اطلاع‌رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد از برداشته‌ شدن محدودیت و شرط واکسیناسیون کرونا برای افراد بالای ۱۸ سال در مناطق زیر پوشش این دانشگاه خبر داد.

دکتر حمیدرضا رحیمی، جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با مساعدت ریاست دانشگاه علوم پزشکی مشهد از فردا، ۲۷ شهریورماه، محدودیت سنی برای مراجعه به مراکز واکسیناسیون لغو و افراد بالای ۱۸ سال با در دست داشتن مدارک شناسایی می‌توانند برای دریافت واکسن مراجعه کنند.
وی در خصوص واکسن برکت نیز اظهار کرد: با مساعدت انجام شده و هماهنگی ریاست دانشگاه با معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، هماهنگی لازم انجام شده تا تعداد قابل توجهی واکسن برکت در ۲ روز آینده در اختیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار گیرد.
رحیمی افزود: با تحویل گرفتن واکسن برکت، واکسیناسیون دُز دوم و متقاضیان دُز اول با این واکسن انجام خواهد شد.
استان خراسان رضوی با احتساب شهرستانهای جدید دارای ۳۳ شهرستان است.
۸۰ درصد جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و به بقیه این جمعیت توسط دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد و تربت‌حیدریه و دانشکده های علوم پزشکی تربت‌جام و نیشابور خدمات رسانی می شود.
از میان ۳۳ شهرستان خراسان رضوی، هم اکنون سه شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۸ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۱۲ شهرستان در وضعیت زرد شیوع کرونا قرار دارند.
اکنون شهرستان های مشهد، سرخس، نیشابور، تربت حیدریه، چناران، کاشمر، سبزوار، قوچان، خواف، فریمان، گناباد، کاشمر، صالح آباد، تایباد، ششتمد، کوهسرخ، بینالود و زبرخان در این استان در وضعیت نارنجی هستند.
شهرستان های فیروزه، خوشاب، جغتای، جوین، داورزن، کلات، تربت جام، باخرز، زاوه، رشتخوار، مه ولات و بجستان نیز در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۶۴ نفر دیگر بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ در کشور جان خود را از دست داده اند و مجموع جانباختگان ناشی از ابتلا به کرونا در کشور به ۱۱۶ هزار و ۴۳۶ نفر رسیده است.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت اکنون ۱۶۸ شهرستان کشور همچنان در وضعیت قرمز، ۲۰۹ شهرستان در شرایط نارنجی و ۷۱ شهرستان در وضعیت زرد شیوع کرونا قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha