مناطق قرمز کرونایی خراسان رضوی به ۳ شهرستان کاهش یافت

مشهد- ایرنا- شمار شهرستان‌های قرمز استان خراسان رضوی از نظر شیوع کرونا، بر اساس آخرین گزارش سامانه ماسک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به سه شهرستان کاهش یافت.

به گزارش روز جمعه خبرنگار ایرنا طبق اطلاعات به‌روزشده سامانه ماسک، هم اکنون تنها شهرستان های درگز، خلیل آباد و بردسکن در استان خراسان رضوی در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.
این در حالی است که شمار شهرستان های قرمز خراسان رضوی در هفته گذشته هفت شهرستان بود که شهرستان های گناباد، سرخس، سبزوار و قوچان به رنگ نارنجی تغییر وضعیت داده اند.
از میان ۳۳ شهرستان خراسان رضوی، هم اکنون سه شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۸ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۱۲ شهرستان در وضعیت زرد شیوع کرونا قرار دارند.
اکنون شهرستان های مشهد، سرخس، نیشابور، تربت حیدریه، چناران، کاشمر، سبزوار، قوچان، خواف، فریمان، گناباد، کاشمر، صالح آباد، تایباد، ششتمد، کوهسرخ، بینالود زبرخان در این استان در وضعیت نارنجی هستند.
شهرستان های فیروزه، خوشاب، جغتای، جوین، داورزن، کلات، تربت جام، باخرز، زاوه، رشتخوار، مه ولات و بجستان نیز در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۶۴ نفر دیگر بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ در کشور جان خود را از دست داده اند و مجموع جانباختگان ناشی از ابتلا به کرونا در کشور به ۱۱۶ هزار و ۴۳۶ نفر رسیده است.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت اکنون ۱۶۸ شهرستان کشور همچنان در وضعیت قرمز، ۲۰۹ شهرستان در شرایط نارنجی و ۷۱ شهرستان در وضعیت زرد شیوع کرونا قرار دارند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha