تشریح عملیات «عذاب سخت» در مأرب از زبان سخنگوی نیروهای مسلح یمن

تهران-ایرنا- سخنگوی نیروهای مسلح یمن امروز در یک نشست خبری به تشریح عملیات «عذاب سخت» برای آزادسازی مناطق مختلف استان مأرب پرداخت.

به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از المیادین، سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن در یک نشست خبری، مردم کشورش را در جریان جزئیات عملیات «عذاب سخت» (البأس الشدید) در استان مأرب قرار داد و گفت که در این عملیات مناطق وسیعی از استان آزاد شده است.

وی تأکید کرد که در چارچوب ادغام بین واحدهای مختلف نظامی، نیروی موشکی، نیروی هوایی و پهپادهای انتحاری، ده‌ها عملیات موفق را در داخل مأرب و عربستان انجام دادند.

سرتیپ یحیی سریع افزود: تعداد کل عملیات نیروی موشکی ارتش یمن و کمیته‌های مردمی علیه دشمنان، به ۱۶۱ مورد رسیده که ۱۲۸ مورد آن در داخل مأرب و ۳۳ عملیات در عمق خاک سعودی صورت گرفته است.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن اظهار داشت که فرایند هدف گیری با موشکهای بدر، نیکل، سائر، قاسم، ذوالفقار و قدس ۲ انجام شد.

وی درباره انجام حملات پهپادی یمن در خاک کشورهای متجاوز گفت که تاکنون بیش از ۳۱۹ عملیات هوایی صورت گرفته است که شامل ۱۳۶ عملیات در خاک عربستان و ۱۸۳ مورد آن هم در داخل اراضی اشغالی ما بوده است.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن همچنین تلفات جانی وارد شده به دشمن در را ۳۰۰۰ کشته، ۱۲۴۰۰ زخمی و ۵۵۰ اسیر اعلام کرده است.

وی در پایان کنفرانس اظهار داشت که جزئیات این عملیات را نمی توان در یک نشست خبری تشریح کرد، لذا از صحبت در مورد جزئیات بیشتر به رسانه‌های خود محول می کنیم.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha