۲۶ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۴۴
کد خبرنگار: 2254
کد خبر: 84474108
۰ نفر

برچسب‌ها

جشنواره بین المللی تئاتر صربستان با نمایش نامه ایرانی آغاز به کار کرد

بلگراد-ایرنا- جشنواره بین المللی تئاتر "بیتف" که یکی از رویدادهای مهم فرهنگی صربستان و منطقه به شمار می رود، شروع به کار کرد و در آن نمایشنامه "جادویت می‌کنم" اثر «احسان همت» کارگردان ایرانی به نمایش درخواهد آمد.

به گزارش روز جمعه ایرنا، پنجاه و چهارمین و پنجاه و پنجمین دوره جشنواره بین المللی تناتر "بیتف" که امسال به صورت همزمان برگزار می شود تا ۲۵ سپتامبر (۳ مهر) با شعار "در آستانه آینده" ادامه دارد که در  بخش اصلی جشنواره ۱۲ نمایش از ۹ کشور به رقابت می پردازند و علاقمندان می توانند این اجراها را از کشورهای فرانسه، بلژیک، آلمان، کرواسی، صربستان، ایران، مکزیک، اتریش و شیلی ببینند.

براساس اعلام دست اندرکاران جشنواره؛ نمایشنامه «جادویت می‌کنم» اثر احسان همت کارگردان ایرانی که در آن سه هنرمند از ایران، بلژیک و ژاپن ایفای نقش دارند، در این جشنواره به نمایش گذاشته خواهد شد.

در این نمایش سه هنرمند ایرانی، بلژیکی و ژاپنی حرکاتی رباتیک و ناموزون با یکدیگر اجرا می کنند. این اثر یکی از مشکلات اصلی دنیای مدرن را بیان می کند، مشکلی که به طور فزاینده ای بشر را از آرمان های انسانی جدا می کند و به اقتدار گرایی و نوعی کنترل و اعمال نفوذ رسانه ای دچار می سازد.

همه ساله در اواخر تابستان در صربستان جشنواره بین المللی "بیتف" با شرکت شمار زیادی از نمایش های صحنه ای از گوشه و کنار جهان تحت حمایت وزارت فرهنگ صربستان و شهرداری بلگراد برگزار می گردد.  

دوره پنجاه و چهارمین این جشنواره به علت شیوع ویروس کرونا در سال گذشته برگزار نشد، لذا امسال دوره‌ی ۵۴ و ۵۵ همزمان در حال انجام است.

نمایش آثار کشورهای مختلف با توجه به اوج گیری پاندمی کرونا با رعایت پروتکل های بهداشتی در سالن محل اجرا تئاتر برگزار می شود. شایان ذکر است که تعدادی از نمایش ها به علت شرایط اضطراری کرونایی انصراف داده اند و به همین دلیل است که در حال حاضر در بخش اصلی جشنواره ۱۲ نمایش از ۹ کشور به رقابت می پردازند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha