چین حریف والیبال ایران در نیمه‌نهایی قهرمانی آسیا شد

تهران- ایرنا- تیم ملی والیبال ایران در مرحله نیمه‌نهایی مسابقات قهرمانی آسیا باید به مصاف چین برود.

به گزارش ایرنا، تیم ملی والیبال ایران از ساعت ۱۰:۳۰ فردا (شنبه) در مرحله نیمه‌نهایی مسابقات قهرمانی آسیا با چین روبرو می‌شود. چین با قرار گرفتن در رده دوم گروه E مسابقات حریف ایران شد. شاگردان بهروز عطایی با پیروزی در این مسابقه، سهمیه حضور در مسابقات قهرمانی جهان را هم کسب می‌کنند.

چین درحالی به مرحله دوم مسابقات صعود کرده بود، که در مرحله اول با شکست مقابل استرالیا در رده دوم گروهش ایستاده بود. با این وجود چینی‌ها در مرحله دوم مقابل ژاپن و قطر پیروز شدند و حضور خود در نیمه‌نهایی را قطعی کردند.

امروز همچنین ژاپن با نتیجه سه بر صفر از سد استرالیا گذشت تا تیم نخست گروه خود شود و در مرحله نیمه‌نهایی مقابل چین تایپه قرار بگیرد. استرالیا هم با وجود اینکه در مرحله اول مسابقات هر سه بازی خود را با پیروزی پشت سر گذاشته بود، در مرحله دوم مقابل قطر و ژاپن باخت و نتوانست به جمع چهار تیم برتر آسیا برسد.

تیم ملی ایران در این مسابقات به ترتیب و با نتایج مشابه سه بر صفر مقابل هنگ‌کنگ، تایلند، پاکستان، کره جنوبی و چین تایپه به پیروزی رسیده و تنها تیم مسابقات است که در همه بازی‌های خود به پیروزی رسیده و حتی یک ست هم به حریفان واگذار نکرده است.

چین حریف والیبال ایران در نیمه‌نهایی قهرمانی آسیا شد

مسابقات والیبال قهرمانی آسیا با حضور ۱۶ تیم از ۲۱ تا ۲۸ شهریورماه به میزبانی ژاپن درحال برگزاری است. ۲ تیم برتر این مسابقات سهمیه حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۲۲ را کسب می‌کنند.

در ۲۰ دوره گذشته مسابقات قهرمانی آسیا، ایران سه طلا، ۲ نقره و یک برنز به دست آورده بود و پس از ژاپن، کره جنوبی و چین چهارمین تیم پرافتخار قاره کهن محسوب می‌شود.

برنامه و نتایج مسابقات تیم ملی والیبال ایران در قهرمانی آسیا

مرحله اول

ایران ۳ - هنگ‌کنگ صفر (۲۵-۱۲ / ۲۵-۱۸ / ۲۵-۱۹)

ایران ۳ - تایلند صفر (۲۵-۱۷ / ۲۵-۱۲ / ۲۵-۱۸)

ایران ۳ - پاکستان صفر (۲۵-۲۰ / ۲۵-۱۹ / ۲۵-۱۵)

مرحله دوم

ایران ۳ - کره جنوبی صفر (۲۵-۱۹ / ۲۵-۱۸ / ۲۵-۲۰)

ایران ۳ - چین تایپه صفر (۲۵-۱۰ / ۲۵-۲۳ / ۲۵-۱۱)

نیمه‌نهایی

شنبه ۲۷ شهریور، ساعت ۱۰:۳۰، ایران - چین

چین حریف والیبال ایران در نیمه‌نهایی قهرمانی آسیا شد

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha