امام جمعه قشم: رفع تبعیض باعث ارتقاء اعتماد عمومی می‌شود

قشم- ایرنا- امام جمعه قشم گفت: رفع تبعیض و اجرای عدالت باعث ارتقاء اعتماد عمومی به دولت می‌شود که باید برای جبران عقب‌ماندگی‌ها در این حوزه تلاش بیشتری صورت گیرد.

حجت الاسلام غلامرضا حاجبی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته قشم افزود:  برای رفع تبعیض باید قوانین، طرح‌ها و لایحه‌های فسادزا اصلاح شود.

وی ادامه داد: همچنین اجرای کامل قانون و برخورد با مدیران فاسد باید در دستور کار قرار گیرد تا بتوالن عدالت اجتماعی را اجرا کرد.

امام جمعه قشم تصریح کرد: مصاله‌نگری همچنین اختلافات سیاسی هیچ سودی برای مردم ندارد و فقط باعث سرخوردگی، یاس و ناامیدی مردم میشود.

وی افزود: همچنین به کارگیری نیروی انسانی ضد فساد به اجرای عدالت اجتماعی و رفع تبعیض کمک می‌کند.

حاجبی ادامه داد: بومی گرایی بی منطق و افراطی و بومی ستیزی کینه جویانه افراط و تفریط و مذموم هستند که فقط باعث می‌شود نیروهای شایسه جامعه از کار برکنار بمانند.

ارتش در حیات خلوت آمریکاخودنمایی کرد

امام جمعه قشم گفت: ناوگروه ۷۵ ارتش در نیمه شمالی که خلوتگاه آمریکا محسوب می‌شود خودنمایی کرد که این امر توسط تحلیل‌گران دنیا مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: این عظمت در سطح جهانی ثبت شد که ارتش خانه تاریخی آمریکا را فتح کرد.

حاجبی با اشاره به نزدیکی هفته دفاع مقدس ادامه داد: این افتخار در ادامه افتخارات حجگپ تحمیلی شکل گرفت و نتیجه دانشگاه دفاع مقدس است.

وی تصریح کرد: دفاع مقدس برای ایران پشیمانی ندارد، بلکه پشیمان واقعی دشمنان ایران هستند.

مدارس فرسوده زیبنده قشم نیست

امام جمعه قشم با اشاره به بازگشایی مدارس اظهار کرد: در جزیره‌ای مانند قشم وجود مدارس فرسوده و تخریبی زیبنده نیست و باید مسوولان و خیران برای بهبود وضع موجود با یکدیگر تعامل داشته باشند.

وی افزود: اجرای سند ۲۰۳۰ لغو شد اما تفکر این سند هنوز وجود دارد که باید با تمسک به سند تحول آموزش و پرورش و بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری برای رفع تدریجی آن اقدام کرد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha