زالی: تهران به ۱۳ میلیون دُز واکسن دیگر نیاز دارد

تهران_ ایرنا_ فرمانده ستاد مقابله با کرونا تهران اعلام کرد: در تهران به ۱۳ میلیون دُز واکسن دیگر برای تکمیل روند واکسیناسیون گروه سنی بالای ۱۸ سال نیاز دارد.

به گزارش ایرنا، علیرضا زالی روز جمعه در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با ویروس کرونا استان گفت: برای اینکه بتوانیم تمام افراد بالای ۱۸ سال را پوشش واکسیناسیون قرار دهیم طبیعتا امکانات لازم فراهم نیست و این جلسه امروز برگزار شد تا برنامه ریزی‌های لازم برای این کار انجام شود و اگر این امکانات فراهم شود می‌توانیم ظرف ۱۰ روز واکسیناسیون در استان را به اتمام برسانیم.

وی اظهار داشت: اولین تاکتیک ما افزایش مراکز تجمیعی است و موارد دیگر شامل افزایش شیفت‌های مراکز به دو و سه شیفت، استفاده از ظرفیت بیمارستان‌ها که امکانات لازم و فضای جداگانه دارند است همچنین مراکز بهداشتی که فعال نبودند هم وارد مدار می‌شوند، این دست اقداماتی است که می‌تواند سرعت بیشتری به واکسیناسیون دهد.

زالی تاکید کرد: اگر بخواهیم کل واکسیناسیون برای گروه های بالای ۱۸ سال تهرانی را انجام دهیم به ۲۰ میلیون دز نیاز داریم و با توجه به روند رو به رشدی که در روزهای اخیر در واکسیناسیون داشته ایم تا ساعت ۶ روز پنجشنبه ۲۵ شهریور هفت میلیون و ۱۲۵ هزار دُز در تهران واکسن تزریق شده است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا تهران گفت: حدود ۱۳ میلیون دز دیگر برای واکسیناسیون افراد بالای ۱۸ سال ساکن تهران نیاز داریم.

وی افزود: برای انجام این واکسیناسیون در طی ۱۰ روز آینده، همه این ۱۳ میلیون دز مورد نیاز ما نیست چون طی ۱۰ روز ما با هفت میلیون دز می توانیم طرح را اجرا کنیم که از این تعداد شش میلیون مربوط به دز اول است و نزدیک به یک میلیون دز نیز مربوط به دز دوم است.

زالی ادامه داد: از همین رو به نظر می رسد اکنون با تامین هفت میلیون دُز می توان واکسیناسیون همگانی را در تهران عملیاتی کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha