عمران‌خان آغاز روند عضویت دائم ایران در سازمان شانگهای را تبریک گفت

اسلام‌آباد - ایرنا - نخست وزیر پاکستان در اجلاس سران کشورهای همکاری شانگهای در دوشنبه، آغاز روند اعطای عضویت دائمی به جمهوری اسلامی ایران در سازمان شانگهای را به ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری ایران تبریک گفت.

به گزارش ایرنا از منابع رسمی پاکستان، «عمران‌خان» روز جمعه طی سخنرانی در بیست و یکمین اجلاس شورای سران شانگهای به میزبانی دولت تاجیکستان از عضویت دائم کشورمان در این سازمان استقبال کرد.

نخست وزیر پاکستان که کشورش حامی تقویت عضویت ایران است، خطاب به رئیس جمهوری اسلامی ایران در اجلاس دوشنبه گفت: مایلم به برادرم جناب رئیس جمهوری رئیسی آغاز روند اعطای عضویت دائم به ایران در سازمان همکاری شانگهای را تبریک بگویم.

وی در بخشی از سخنرانی خود گفت که سازمان همکاری شانگهای در پاسخگویی به چالش‌های قدیمی و جدید به خوبی عمل کرده است اما پیچیدگی فزاینده محیط زیست جهانی و تنش‌های ژئو-سیاسی، یک آزمون برای عزم ما را در زمان‌های آینده خواهد بود.

عمران‌خان اظهار داشت که ما باید در برابر هرگونه حرکت به سمت سیاست بلوک مقاومت کرده و تأکید کنیم که همزیستی و همکاری مسالمت آمیز - نه رویارویی - باید محرکهای اصلی سیاست جهانی باشند.

مشروح سخنرانی نخست وزیر پاکستان متعاقبا ارسال خواهد شد.

«شی جین پینگ» رئیس جمهوری چین نیز که امروز به صورت مجازی در اجلاس سازمان همکاری شانگهای شرکت داشت، اعلام کرد که ایران به عنوان عضو کامل سازمان همکاری شانگهای پذیرفته می‌شود. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha