مجلس و دولت در تلاش برای حل مشکل معیشت مردم هستند

اردبیل - ایرنا - رئیس مجمع نمایندگان مردم استان اردبیل در مجلس شورای اسلامی گفت: رویکرد جدید نمایندگان مجلس و دولت جدید و انقلابی تلاش همه‌جانبه برای حل مشکل معیشت و اقتصاد مردم است.

به گزارش ایرنا ، سیدغنی نظری روز شنبه در آئین تجلیل از کارآفرینان و مسئولان تعاونی‌های تولیدی برتر خلخال با بیان اینکه مجلس و دولت در کنار هم برای کمک به اقتصاد و معیشت مردم در تلاش هستند، افزود: تسهیلات بانکی برای حل مشکل بیکاری و کمک به اشتغال جامعه با کمترین بروکراسی اداری و ایجاد مشکل برای متقاضیان باید در اختیار مجریان طرح‌های اقتصادی و اشتغال‌زا قرار بگیرد.

وی اظهارکرد: اخذ ۲ ضامن کارمند از سوی بانک‌های عامل برای پرداخت تسهیلات بانکی خرد به مردم و گرفتار کردن متقاضیان وام‌های کوچک، تنها موجب افزایش نارضایتی مردم از خدمات بانکی و درنهایت نارضایتی از خدمات نظام اسلامی در سطح کلان کشور شده است.

وی بیان کرد: نمایندگان مردم در مجلس در تلاش برای تصویب طرحی هستند که بر اساس آن ضمن کمک به تامین نقدینگی و سرمایه در گردش واحدهای تولیدی مشکل‌دار، تغییر روش معرفی سرمایه‌گذاران به بانک جهت استفاده از تسهیلات، مهلت جواب استعلامات اداری برای صدور مجوز راه‌اندازی واحدهای تولیدی اشتغال‌زا که هم‌اکنون در برخی اوقات به ۶ ماه  می‌رسد، به حداکثر سه روز کاهش یابد.

نظری با تاکید بر اینکه هدف دولت جدید تلاش حداکثری برای کاهش گرفتاری مردم و حل مشکلات اداری و بانکی است، افزود: برخی از مدیران دستگاه‌های اجرایی سد راه توسعه منطقه هستند و بنظر می‌رسد یا باید خودرا با برنامه‌های دولت جدید تطیبق داده و یا به هر صورت از کار کنار رفته و جای خود را با افراد کارامد دلسوز به مردم بدهند.

او گفت: در دولت جدید جایی برای تعلقات حزبی و جناحی وجود ندارد و هر مدیری برای حل مشکلات مردم تلاش کند و خود را با گفتمان دولت تطبیق دهد قطعا مورد استقبال سیستم اداری جدید قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به فعال بودن تنها پنج درصد از مجموع تعاونی‌های خلخال اظهارکرد: در حالی که برابر اصل ۴۴ قانون اساسی کشور ۲۵ درصد از اقتصاد ملی باید بدست تعاونی‌ها اداره شود ، این امر هنوز در کشور محقق نشده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha