امامی: فدراسیون کشتی برای همه رده‌ها برنامه دارد

تهران - ایرنا - سخنگوی فدراسیون کشتی گفت: این فدراسیون برای همه رده‌های سنی برنامه دارد؛ تلاش شد تا برنامه‌های رده‌های مختلف به دلیل شیوع کرونا و محدودیت‌های به وجود آمده اجرایی شود و یکی از آنها با برگزاری اردوهای تیم‌های ملی کشتی در آستانه حضور در رقابت‌های المپیک بود.

به گزارش روز جمعه ایرنا، محمدابراهیم امامی اظهار داشت: فدراسیون کشتی برای همه رده‌های سنی برنامه دارد. تلاش شد تا برنامه‌های رده‌های مختلف به دلیل شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های به وجود آمده اجرایی شود و یکی از آنها با برگزاری اردوهای تیم‌های ملی کشتی در آستانه حضور در رقابت‌های المپیک بود که خوشبختانه توانستیم با کسب مجوزهای لازم از اوایل مهر ماه سال گذشته کار را آغاز کنیم.

وی ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی که انجام شد، مراحل مختلف اردوها و چرخه انتخابی برگزار شد و کشتی‌گیران نیز به تورنمنت‌های تدارکاتی، مسابقات کسب سهمیه و رقابت‌های قهرمانی آسیا اعزام شدند و پس از آن نیز تیم‌های ما در المپیک توکیو شرکت کردند.

سخنگوی فدراسیون کشتی افزود: به دلیل فاصله کم رقابت‌های جهانی نروژ با المپیک توکیو، بلافاصله پس از بازگشت کشتی‌گیران از ژاپن اردوهای تیم‌های ملی آغاز شد و با تشخیص فدراسیون و به دلایل نتایج کسب شده و عملکرد تیم ملی کشتی آزاد، تغییراتی نیز در کادر فنی این تیم به وجود آمد.

وی گفت: اکنون هم شرایط اردوهای تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی مطلوب است و فدراسیون همه تلاش خود را کرده تا کشتی‌گیران و مربیان بدون دغدغه و با آرامش در کمپ تیم‌های ملی کشتی شهیدحاج قاسم سلیمانی که به تازگی افتتاح شد، خود را برای حضور در رقابت‌های جهانی نروژ که تا ۲ هفته دیگر آغاز می‌شود، آماده کنند.

سخنگوی فدراسیون کشتی در مورد سایر رده‌های سنی گفت: با پیگیری‌های که انجام شد موفق به کسب مجوز برگزاری رقابت‌های انتخابی در رده‌های سنی نوجوانان و جوانان شدیم و تیم‌های ما نیز در رقابت‌های جهانی مجارستان و روسیه شرکت کردند.

امامی ادامه داد: برای فدراسیون برگزاری مسابقات رده سنی نونهالان از اهمیت بالایی برخوردار است و با تلاش‌هایی که انجام شد رقابت‌های قهرمانی کشور کشتی آزاد و فرنگی در این رده سنی، مهر ماه سال جاری در استان لرستان برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: کشتی کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا و دوری کشتی‌گیران از تمرینات، عقب‌افتادگی دارد که باید جبران شود و با توجه به روند واکسیناسیون سراسری امید می‌رود که در ماه‌های آینده شرایط کشور از نظر درگیری با ویروس کرونا بهتر شود و با باز شدن کامل سالن‌های کشتی شاهد به جریان افتادن خون به رگ‌های کشتی کشور باشیم.

سخنگوی فدراسیون گفت: فدراسیون برای همه رده‌ها برنامه دارد و برنامه‌های تیم‌های نوجوانان و جوانان از نیمه دوم سال آغاز خواهد شد و با توجه به اتمام قرارداد سرمربیان این تیم‌ها، فدراسیون در نظر دارد با توجه به شرایط هر تیم، تصمیم‌گیری لازم را به عمل آورد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha