تقاضا برای واکسن برکت در خراسان جنوبی زیاد است

بیرجند - ایرنا - دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا خراسان جنوبی گفت: استقبال مردم خراسان جنوبی از واکسن برکت بسیار خوب است اما در حال حاضر واکسن "کوویران برکت" در استان نداریم.

غلامرضا شریف‌زاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: استقبال از واکسن ایرانی برکت همچنان وجود دارد اما وزارتخانه محموله‌ای از این واکسن را تحویل استان نداده است.

وی بیان کرد: واکسن آسترازنکا هم فقط برای نوبت دوم موجود است و اکنون برای دُز اول فقط واکسن سینوفارم داریم.

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا خراسان جنوبی گفت: نبود واکسن برکت و آسترازنکا باعث شده که بسیاری از واجدان شرایط دریافت واکسن، از واکسیناسیون خودداری کنند و در مجموع نبود تنوع واکسن کرونا در خراسان جنوبی باعث استقبال کمتر از انتظار مردم شده است.

وی افزود: تاکنون ۵۰۱ هزار و ۴۴۲ دُز واکسن کرونا وارد استان شده و از این تعداد حدود ۴۲۰ هزار دز واکسن تزریق شده است.

شریف‌زاده عنوان کرد: با دریافت محموله‌های جدید، انتظار ما تزریق روزانه بالای ۱۰ هزار دز واکسن در استان بوده اما در حال حاضر به طور متوسط روزانه ۹ هزار و ۵۰۰ دز واکسن تزریق می‌شود.

وی گفت: تاکنون ۸۵ درصد واجدان شرایط بالای ۸۰ سال، ۷۸ درصد واجدان بالای ۶۰ سال و ۴۰ تا ۵۰ درصد سایر گروه‌های سنی استان خراسان جنوبی واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

طبق اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از روز گذشته متولدین ۱۳۷۳ و قبل از آن هم در خراسان جنوبی می‌توانند برای واکسیناسیون اقدام کنند.

بر این اساس افراد ۲۷ تا ۳۶ سال (متولدین ۱۳۶۴ تا ۱۳۷۳) که ساکن استان خراسان جنوبی و دارای پرونده سلامت در پایگاه‌های بهداشت هستند، می‌توانند از طریق سامانه salamat.gov.ir برای دریافت نوبت واکسن ثبت‌نام کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha