افزایش چاقی در میان کودکان آمریکایی طی دوران همه گیری ویروس کرونا

تهران - ایرنا - مطالعات جدید در رابطه با همه گیری ویروس کرونا درباره افزایش وزن و چاقی در کودکان و نوجوانان آمریکایی هشدار می دهد.

به گزارش روز جمعه ایرنا از روزنامه « لوس آنجلس تایمز »، تحقیقات و مطالعات جدید در آمریکا نشان می دهد  نوجوانان و کودکان در این کشور  بیش از گذشته دچار افزایش وزن و چاقی در دوران همه گیری ویروس کرونا شدند. 

براساس نوشته « دکتر الیسون گودمن » نویسنده این مطالعه در مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، افزایش وزن کودکان دهه ها در حال رشد است اما این مطالعه نشانگر افزایش قابل ملاحظه از شروع همه گیری ویروس کرونا می باشد. نتایج این تحقیقات قابل تامل و پیگیری است چرا که به رشد زیاد اضافه وزن به خصوص در کودکان اشاره دارد. 

وی در ادامه گفت: این موضوع نشانه ای از یک چرخه معیوب است و به نظر می رسد این همه گیری منجر به اپیدمی افزایش وزن ملی طولانی مدت در این کشور می شود. پس از پایان همه گیری ویروس کرونا چاقی می تواند به تنهایی انسان ها را در معرض بیماری های خطرناک قرار دهد.

تخمین زده می شود ۲۲ درصد کودکان و نوجوانان از ماه اوت گذشته دچار افزایش وزن شدند که پیش از این ۱۹ درصد بوده است. پیش از همه گیری به طور میانگین کودکان سالم  ۳.۴ پوند وزن اضافه می کردند که در دوران همه گیری به ۵.۴ پوند رسیده است. یک سال پیش از همه گیری ویروس کرونا در کودکان مبتلا به چاقی رقم افزایش وزن به طور میانگین ۶.۵ پوند بود که در طول دوران همه گیری به ۱۲ پوند رسیده است و برای کودکانی که در وضعیت جدی و خطرناک چاقی هستند رقم افزایش سالانه متوسط از ۸.۸ پوند به ۱۴.۶ پوند افزایش یافته است. 

بدین ترتیب تحقیقات نشان می دهد افزایش وزن و چاقی به شکلی ناراحت کننده در کودکان ۶ تا ۱۱ سال که وابستگی بیشتری به والدین خود دارند و ممکن است در معرض آسیب و خطر بیشتری باشند وجود دارد. این تحقیقات بر روی گزارش پزشکی بیش از ۴۳۲ هزار کودک و نوجوان بین ۲ تا ۱۹ سال انجام گرفته که  اضافه وزن داشتند و دستکم دو بار پیش از همه گیری و یک بار در دوران همه گیری وزن آنها اندازه گیری شده است. 

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha