۲۶ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۱۷
کد خبرنگار: 2060
کد خبر: 84473687
۰ نفر

برچسب‌ها

خراسان رضوی پاییزی می‌شود

مشهد- ایرنا- کارشناس پیش‌بین اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: از روز شنبه ۲۷ شهریورماه روند کاهشی دمای هوا در مشهد و دیگر نقاط خراسان رضوی آغاز شده و این استان حال و هوای پاییزی به خود خواهد گرفت.

آیدا فاروقی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به طور میانگین از فردا تا پایان شهریورماه در مناطق شرق، جنوب شرق و مرکز استان دمای هوا بین یک تا سه درجه سانتیگراد کاهش‌می‌یابد که این روند کاهشی ادامه خواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد: حداکثر دمای مشهد امروز ۳۶ درجه پیش‌بینی شده که فردا این میزان به ۳۳ درجه و روز یکشنبه به ۳۱ درجه کاهش می‌یابد.
فاروقی اضافه کرد: همچنین وزش باد و گرد و خاک به خصوص در نیمه جنوبی و بادخیز مرکز استان، پدیده غالب روزهای آینده است که در مناطقی با خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا همراه خواهد بود.
وی با بیان اینکه بیشترین سرعت وزش باد در ۲۴ ساعت گذشته مربوط به تایباد با سرعت ۷۲ کیلومتر در ساعت بوده‌ است، افزود: فردا به طور موقت از سرعت باد کاسته می‌شود اما از یکشنبه تا اواسط هفته، وزش باد دوباره شدت می‌گیرد.
کارشناس پیش‌بین اداره کل هواشناسی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته نیشابور با ۱۱ درجه خنک‌ترین و سرخس با بیشینه دمای۴۰ درجه، گرمترین شهرهای استان بوده‌اند و دمای هوای مشهد نیز بین ۱۶ تا ۳۵ درجه در نوسان بوده است.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha