تحولات افغانستان محور رایزنی های وزیر خارجه هند در حاشیه اجلاس شانگهای

تهران- ایرنا- وزیر امور خارجه هند در پیامی در صفحه توییتر خود از دیدار با همتایان ایرانی، ارمنستانی و ازبکستانی خود در حاشیه اجلاس سازمان همکاری شانگهای در شهر «دوشنبه» پایتخت تاجیکستان خبر داد. تحولات افغانستان یکی از موضوعات اصلی این رایزنی ها عنوان شده است.

به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از پایگاه خبری « فرست پوینت» هند، «سابرامانیام جایشانکا» روز جمعه در این پیام نوشت: در این دیدارها جدیدترین تحولات در افغانستان، مبارزه با چالشهای منطقه ای و توسعه همکاری های دو جانبه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 «نارندرا مودی» نخست وزیر هند قرار است در بیست و یکمین اجلاس سران «سازمان همکاری شانگهای» که در دوشنبه برگزار می‌شود، به صورت مجازی شرکت کند.

پیشتر وزارت خارجه هند در بیانیه‌ای گفته بود: در اجلاس سازمان همکاری شانگهای رهبران کشورهای عضو، کشورهای ناظر، دبیر کل این سازمان، رئیس ساختار ضد تروریسم منطقه‌ای سازمان، رئیس جمهوری تاجیکستان و سایر مهمانان شرکت خواهند کرد.

در ادامه این بیانیه آمده است: این اولین اجلاس سازمان همکاری شانگهای است که هم به صورت مجازی و هم به صورت حضور برگزار می‌شود و چهارمین اجلاس این سازمان است که هند به عنوان یک عضو ثابت در آن حضور دارد. اهمیت این اجلاس از این نظر است که در بیستمین سالگرد تشکیل سازمان همکاری شانگهای برگزار می‌شود. انتظار می‌رود در این اجلاس، رهبران، فعالیت‌های این سازمان در دو دهه گذشته را مرور کرده و وضعیت و چشم‌اندازهای همکاری آینده را مورد بحث قرار دهند. همچنین انتظار می‌رود مسائل مهم منطقه‌ای و بین‌المللی مورد بحث قرار گیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha