کاهش ۴ تا ۷ درجه‌ای دما در استان‌های شمالی کشور

تهران- ایرنا- مطابق پیش‌بینی سازمان هواشناسی، امروز (جمعه) و فردا با ورود یک سامانه بارشی، دمای هوا در استان‌های شمالی، همچنین گلستان، خراسان شمالی و آذربایجان‌های شرقی و غربی بین چهار تا هفت درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد.

به گزارش روز جمعه ایرنا از سازمان هواشناسی، این سامانه با رگبار باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقت و کاهش دما بین چهار تا هفت درجه همراه است که امروز وارد این مناطق شده و اواخر وقت شنبه خارج می‌شود.

منطقه اثر این سامانه در روز جاری استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، آذربایجان‌های شرقی و غربی و اردبیل بوده و در روز شنبه علاه بر سه استان نوار ساحلی دریای خزر، استان خراسان شمالی را نیز درگیر خود خواهد کرد.

احتمال جاری شدن روان‌آب در مسیل‌ها، احتمال برخورد صاعقه و بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، احتمال آب‌گرفتگی موقت و وزش تند باد موقت، مخاطراتی است که از ورود این سامانه پیش‌بینی می‌شود.

سازمان هواشناسی توصیه‌کرده افراد در عبور از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها و در فعالیت‌های کوهنوردی، همچنین دامداران در چرای دام در مسیل‌ها و مناطق مرتفع، احتیاط را در دستور کار خود قرار دهند.

از امروز تا بعد از ظهر روز یکشنبه دریای خزر نیز مواج و متلاطم خواهد بود.

آسمان پایتخت امروز و فردا صاف گاهی همراه با وزش باد پیش‌بینی شده است. بیشینه دمای پایتخت در روز جاری ۳۴ درجه سانتی‌گراد و کمینه دمای آن ۲۲ درجه پیش‌بینی شده است.

برپایه گزارش سازمان هواشناسی، از روزهای یکشنبه تا سه‌شنبه هفته آینده نیز در ارتفاعات هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان در ساعت‌های بعدازظهر، وزش باد و بارش پراکنده و خفیف باران رخ خواهد داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha