۲۶ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۷:۰۷
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 84473619
۰ نفر

برچسب‌ها

حملات هوایی ائتلاف سعودی به مناطقی در یمن

تهران- ایرنا- منابع خبری بامداد جمعه گزارش دادند، جنگنده بمب افکن‌های ائتلاف سعودی طی ساعات گذشته استان‌های مأرب، حجه، بیضاء و صعده یمن را بمباران کردند.

به گزارش ایرنا از المسیره، جنگنده بمب افکن‌های عربستان سعودی ۱۸ بار شهرستان‌های صرواح و مجزر استان مأرب واقع در مرکز یمن را بمباران کردند.

بر اساس این گزارش، جنگنده‌های ائتلاف سعودی همچنین مناطقی در شهرستان کتاف استان صعده، شهرستان ناطع در استان بیضاء و شهرستان حرض استان حجه را نیز هدف قرار دادند.

همچنین نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی طی ۲۴ ساعت گذشته با حملات توپخانه، راکتی و پروازهای تجسسی ۲۸۱ بار آتش بس استان الحدیده را نقض کردند.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، جنگ تمام عیاری را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - آغاز کرد که بهانه آن بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت بوده است.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله سازمان جهانی بهداشت و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha