مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس لرستان:۱۱ طرح مدرسه‌سازی در حال احداث است

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان گفت: در راستای پویش از غدیر تا ظهور ۱۱ طرح مدرسه‌سازی در استان در حال احداث است و مهرماه امسال هفت کلاس درس از این پروژه‌ها به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش روز جمعه ایرنا، امیر غفوری نژاد با بیان اینکه در آستانه شروع سال تحصیلی به همت خیرین مدرسه‌ساز استان ۲۳ کلاس درس در قالب پنج واحد آموزشی - تربیتی با مشارکت خیرین مدرسه ساز در شهرستان ازنا بهره برداری شد، افزود: سرانه فضاهای آموزشی شهرستان ازنا به واسطه خیرین مدرسه ساز نسبت به میانگین استان و حتی کشور وضعیت مطلوب و قابل قبولی دارد اما با سرانه استاندارد فاصله زیادی دارد که با تلاش های شبانه روزی در نوسازی مدارس و مشارکت خیرین مدرسه ساز امیدواریم به نقطه مطلوب برسیم.

 وی ادامه داد: در سال ۱۳۹۹ و سالجاری پویش‌هایی را برای جذب حداکثری خیرین راه اندازی کردیم که تعداد قابل توجهی از دانش آموزان و فرهنگیان در این پویش ها شرکت کردند و برکات زیادی را با خود به همراه داشت، برای نمونه می توان به ساخت مدرسه یک کلاسه روستای نوروز آباد ازنا اشاره کرد که در راستای پویش (من مادرم، بچه های ایران فرزندان من) کار ساخت آن آغاز شده است.

غفوری نژاد با اشاره به پویش  ملی ( به رنگ مدرسه ) و پویش استانی ( از غدیر تا ظهور ) از مدیران آموزش و پرورش های مناطق استان دعوت کرد با  معرفی این پویش ها در جذب حمایت‌های خرد خیرین برای ساخت مدارس اهتمام داشته باشند.

وی بیان کرد: ۲۳ کلاس درس در قالب پنج واحد آموزشی با زیربنای کلی ۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع و اعتباری بیش از ۱۵ میلیارد تومان به بهره برداری رسید که ساخت همه آنها با مشارکت خیرین عزیز مدرسه ساز بوده است.

غفوری نژاد یادآور شد: برای ساخت این واحد آموزشی با زیربنای یکهزار و ۶۰۰ متر مربع ، اعتباری بیش از ۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha