فوتی های ناشی از کرونا در آذربایجان غربی از ۶هزار نفر فراتر رفت

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: روند فوت شهروندان استان بر اثر ابتلا به کرونا همچنان ادامه داشته و با اضافه شدن ۲۷ نفر دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته، کل فوتی های ناشی از این ویروس در استان به ۶ هزار و ۶ نفر رسیده است.

دکتر جواد آقازاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۲۷ فوتی ناشی از کرونا در آذربایجان غربی طی ۲۴ ساعت گذشته شامل ۱۲ نفر در ارومیه، هفت نفر در میاندوآب، پنج نفر در خوی، ۲ نفر در تکاب و یک نفر در مهاباد بود.

وی اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته همچنین هزار و ۲۹۱ نفر به تعداد مبتلایان و حدود ۳۴۰ نفر به تعداد بستری شدگان ناشی از کرونا در آذربایجان غربی اضافه شد و تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ در آذربایجان غربی به ۲۶۱ هزار و ۲۷۸ نفر افزایش یافت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: همچنین در حال حاضر ۲ هزار و ۲۰۵ نفر در مراکز درمانی استان بر اثر ابتلا به سندرم حاد تنفسی بستری هستند.

آقازاده گفت: از این تعداد، ۳۱۹ نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری بوده و ۷۸ نفر تحت ونتیلاتور قرار دارند.

به گزارش ایرنا، تعداد فوتی های ناشی از کرونا در آذربایجان غربی در روز هفدهم مرداد سال جاری به پنج هزار نفر رسیده بود که طی ۳۸ روز اخیر، هزار نفر به این تعداد اضافه شده است.

این آمار نشان می دهد در این مدت به طور متوسط روزانه ۲۶ نفر بر اثر کرونا در آذربایجان غربی جان خود را از دست داده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha