حاجی بابایی: رشته علوم پزشکی در دانشگاه آزاد همدان راه اندازی می‌شود

همدان- ایرنا- نماینده مردم شهرستان های همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: پرونده راه اندازی رشته علوم پزشکی در دانشگاه آزاد همدان تکمیل و در اختیار وزارت بهداشت قرار می گیرد.

 به گزارش ایرنا، "حمیدرضا حاجی بابایی" پنجشنبه شب در ستاد مقابله با ویروس کرونا استان همدان که با حضور وزیر بهداشت برگزار شد، افزود: همچنین یک بیمارستان با محوریت دانشگاه آزاد نیز در همدان احداث و راه اندازی می شود.

وی اظهار داشت: همدان در حوزه بهداشت و درمان به علت کسب رتبه های برتر در منطقه مطرح و جایگاه ممتازی دارد و هم اینک از هر ۱۰۰ بیمار مراجعه کننده به بیمارستان های این استان ۵۰ نفر غیربومی(ساکن دیگر استان ها و خارج از کشور) هستند.

نماینده مردم شهرستان های همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، کلنگ زنی بیمارستان یک هزار تختخوابی، آغاز مرحله دوم بیمارستان جامع سرطان و تکمیل بیمارستان ۳۳۰ تختخوابی اکباتان و تجهیز بسیاری از بیمارستان ها از جمله دریافت ۱۳۰ دستگاه دیالیز در دوران کرونا را از جمله اقدام های عمرانی ارزشمند حوزه بهداشت و درمان استان همدان برشمرد.

حاجی بابایی  اظهار داشت: برداشته شدن محدودیت سنی برای واکسیناسیون افراد در استان همدان کار مبارکی است که حاصل اقدامات موثر انجام شده است.

نماینده همدان و فامنین در خانه ملت، مظلوم ترین افراد شاغل در دانشگاه علوم پزشکی را نیروهای قراردادی و شرکتی دانست که در جریان شیوع کرونا جهادی فعالیت کردند و خواستار تعیین تکلیف و ساماندهی وضعیت این نیروها شد.

نماینده دیگر همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: اگر زودتر از نیروهای جهادی برای مهار ویروس کرونا استفاده می شد امروز شاهد موفقیت های بیشتر استان در این عرصه بودیم.

حجت الاسلام "احمدحسین فلاحی" اظهار داشت: یک میلیون و ۳۰۰ هزار نیروی شرکتی در کشور مشغول به کار هستند که بخشی از انها در بدنه وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی خدمت می کنند.

وی افزود: امید می رود با توجه به ورود فرهنگ ایثار و شهادت به دانشگاه ها در دولت سیزدهم، گام های مثبت و موثری برای تبدیل وضعیت و ساماندهی این نیروها برداشته شود.

حجت الاسلام فلاحی ادامه داد: وجود تعارض منافع موجب ورشکسته شدن و تعطیلی واحدهای تولیدی ماسک و تجهیرات بهداشتی شد در حالیکه افرادی هنگام نیاز کشور و علوم پزشکی به ماسک مجاهدانه برای تامین این نیاز تلاش کردند اما با وجود فروش ماسک به وزارت بهداشت هنوز پولی دریافت نکرده اند.

نماینده مردم شهرستان های بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه خواستار سامان دادن به وضعیت نیروهای قراردادی و شرکتی وزارت بهداشت شد و گفت: فعالیت نیروهای غیربومی در شبکه بهداشت و درمان شهرستان ها توان و کارایی آنها را به علت دوری از محل سکونت و زندگی، گرفته است.

"فتح‌الله توسلی" افزود: وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی بومی گزینی را در دستور کار قرار داده و باید زمینه انتقال نیروهای غیربومی به استان محل سکونت شان را با هدف ازتقای انگیزه و توان روحی و روانی فراهم کند.

دکتر «بهرام عین‌اللهی»، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عصر امروز به منظور بررسی آخرین وضعیت اپیدمی کرونا در استان وارد همدان شد. بازدید از بیمارستان فرشچیان و روند واکسیناسیون در تالار قرآن شهر همدان از جمله برنامه‌های وزیر بهداشت در استان بود.

همچنین وزیر بهداشت در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان همدان نیز شرکت کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha